18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jakie miasto, taki Batman...

Koniec Ojca Mateusza? Aktor ujawnia

Wojciech Kozicki
09.12.2022  14:54
Koniec Ojca Mateusza? Aktor ujawnia czy będą nowe odcinki
Koniec Ojca Mateusza? Aktor ujawnia czy będą nowe odcinki Fot: VIPHOTO/East News

Koniec serialu „Ojciec Mateusz”? Od dawna krążą plotki, że Artur Żmijewski odstawi rower i na amen opuści Sandomierz. Czy widzowie TVP stracą swój ukochany serial kryminalny?  Będą nowe odcinki? Życie lubi wkładać kij w szprychy, ale nie tym razem. Żmijewski będzie dalej pedałował!

Znowu pojawiły się plotki, że serial „Ojciec Mateusz” zostanie zakończony. Ksiądz grany przez Artura Żmjijewskiego miał nawet umrzeć! Antyradio ujawnia, że telewizja nie przedłużyła bowiem umowy z firmą ATM Group, która produkowała popularną serię. Koniec hitu Telewizji Publicznej? Sprawę w rozmowie z Plejadą skomentował aktor Piotr Polk występujący w serialu jako inspektor Możejko.

Ojciec mateusz i koniec serialu? Polk uspokaja koneserów i smakoszy TVP

Polk uspokaja, że jak na razie serial nie jest zagrożony. Co więcej, ujawnił, że od jakiegoś czasu pracują nad 29. sezonem popularnej produkcji. Aktorzy 22 listopada weszli na plan i kręcą nowe odcinki „Ojca Mateusza”. Nie przejmujmy się więc  hejterami i plotkarzami deprecjonującymi serial. Psy szczekają, ale rower jedzie dalej.

Przy okazji Piotr Polk zdradził, że początkowo nie wierzył w komercyjny sukces serialu TVP. Ma za to teorię dlaczego Polacy tak bardzo pokochali kryminalne przygody księdza-detwktywa granego przez Artura Żmijewskiego. 

Gdyby ktoś wtedy powiedział mi, że spędzę na planie tego serialu kilkanaście lat, nie uwierzyłbym. Myślałem, że nakręcimy 13 odcinków i tyle. Ale zaczęliśmy nagrywać drugi sezon, potem trzeci, czwarty… I tak trwa to do dziś. […] Wydaje mi się, że spory wpływ na sukces tego serialu miały dobrze zarysowane postaci oraz miejsce akcji. Po raz pierwszy telewizja pokazała historię, która nie dzieje się w Warszawie. Ludzie zaczęli zachwycać się pięknym Sandomierzem i tym, co tam się dzieje! – powiedział Polk. (Plejada).

Przypominamy, że pierwszy odcinek „Ojca Mateusza” został wyemitowany  w TVP 7 grudnia 2008 roku. Ostatni odcinek 28. sezonu wyemitowano 2 grudnia 2022 roku. Serial jest oparty na włoskim serialu Don Matteo. Jednocześnie Sandomierz zyskał wizerunek polskiej stolicy przestępczości  niczym Gotham z komiksów DC.

Jakie miasto, taki Batman...

Czytaj także