18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przeżyje?

Koniec świata. Julia Wieniawa zjadła GLUTEN

02.07.2019  13:27
Koniec świata. Julia Wieniawa zjadła GLUTEN
Koniec świata. Julia Wieniawa zjadła GLUTEN Fot: Instagram/@juliawieniawa

Nie wierzymy w to, co się wydarzyło. Julia Wieniawa, orędowniczka diety wykluczającej niemal wszystko... zjadła gluten.

Szok, niedowierzanie, miliony pytań bez odpowiedzi. Julia Wieniawa - piękna gwiazda młodego pokolenia i zwolenniczka diety wykluczającej wszystkie rzekomo niezdrowe rzeczy - zjadła gluten.

Julia Wieniawa ze smakiem pałaszuje gluten

Wieniawa tak restrykcyjnie podchodzi do swojej diety, że ten fakt naprawdę jest zdumiewający i wywołał falę poruszenia u fanów aktorki. Chociaż glutenu nie powinny jeść tylko osoby, które mają medycznie potwierdzoną nietolerancję tego białka, to moda mówi inaczej.

Bardzo trendy i w dobrym guście jest wykluczenie glutenu ze swojej diety "na wszelki wypadek". Nie wiemy, czy Wieniawa ma wskazania medyczne do tego, żeby faktycznie go nie jeść, czy uległa modzie. Obstawiamy to drugie. Dlaczego?

Julia zdecydowała się na cheat day - udokumentowany na jej InstaStories. Na czym on polega? Otóż osoby na diecie tego specjalnego dnia mogą zjeść to, czego zapragną bez żadnych ograniczeń. Wieniawa zjadła ogromnego, słodkiego, glutenowego naleśnika. Czemu daje nam to sądzić, że nie ma wskazań medycznych do niejedzenia glutenu?

Osoby z nietolerancją albo chore na celiakię, kiedy zjedzą coś z glutenem czują się skrajnie źle. Przykre objawy ze strony układu pokarmowego to ledwie wierzchołek góry lodowej. Nikt o zdrowych zmysłach nie ma ochoty narażać się na zatrucie.

Najwyraźniej wygląda na to, że Julia przeżyła, a gluten (jeśli jesteś zdrowy) nie jest taki straszny, jak go celebryci malują. Zjedzmy z tej okazji wielkiego naleśnika!

Czytaj także
Przeczytaj więcej