18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Internet oszalał na jej punkcie

Królowa Elżbieta influencerką! Ma pierwszego posta na Instagramie

Redakcja
08.03.2019  14:59
Królowa Elżbieta influencerką! Ma pierwszego posta na Instagramie
Królowa Elżbieta influencerką! Ma pierwszego posta na Instagramie Fot: Wikipedia

Brytyjska królowa Elżbieta postanowiła bliżej przyjrzeć się mediom społecznościowym. Właśnie opublikowała swoje pierwsze zdjęcie na Instagramie. Nie zgadniecie co na nim pokazała!

Instagram oszalał za sprawą królowej Elżbiety II. Po raz pierwszy w historii brytyjska monarchini opublikowała posta ze zdjęciem na oficjalnym profilu rodziny królewskiej. W ciągu doby zebrał on ponad 233 tys. polubień i ogrom komentarzy.

Królowa Elżbieta na Instagramie

Zdjęcie i obszerny post, który opublikowała Jej Wysokość, na Instagramie pojawił się 7 marca. Monarchini pokazała na nim….list, który pojawił się na wystawie w wizytowanym przez nią Muzeum Nauki. Dokument pochodzi z 1843 roku, jego autorem jest brytyjski matematyk i astronom Charles Babbage, zaś adresatem Książe Albert – prapradziadek królowej Elżbiety II.

Naukowiec opisuje w nim swój nowy wynalazek, którym była maszyna różnicowa. Co ciekawe, urządzenie to uważane jest za protoplastę komputera.

Pierwsze zdjęcie królowej Elżbiety na Instagramie

Obok zdjęcia archiwalnego listu, królowa dodała obszerny wpis relacjonujący jej wizytę w Muzeum Nauki. Z właściwą sobie gracją opisuje w nim jak duże zainteresowanie wzbudziła u niej korespondencja, oraz że podczas wizyty, poznała także inicjatywy przygotowane dla dzieci.

Wpis oraz zdjęcie podpisano „Jej Wysokość Królowa Elżbieta II”.

Rodzina królewska w mediach społecznościowych

Co prawda instagramowy profil rodziny królewskiej działa od dłuższego czasu, jednak po raz pierwszy autorem posta stała się sama królowa, która ma przecież 92 lata

Wcześniej Elżbieta II pojawiła się już na Twitterze, na którym w 2014 roku zapraszała za pośrednictwem tego medium na wystawę do Muzeum Nauki.

Przeczytaj więcej
Komentarze