18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Ja kocham sport"

Krzysztof Hołowczyc krytykuje Dawida Kubackiego. Szokujące słowa

30.03.2023  20:13
Krzysztof Hołowczyc krytykuje Dawida Kubackiego
Krzysztof Hołowczyc krytykuje Dawida Kubackiego Fot: Michał Woźniak/East News, Instagram

Dawid Kubacki wycofał się z dalszej części sezonu w skokach narciarskich z powodu choroby żony. Takie działanie jest niezrozumiałe dla Krzysztofa Hołowczyca, który negatywnie ocenił jego decyzję o powrocie do Polski.

Dawid Kubacki musiał zrezygnować z dalszego udziału w sezonie 2022/2023 w skokach narciarskich z powodu choroby żony. Marta Kubacka wciąż przebywa w szpitalu w Zabrzu z powodów kardiologicznych. Cała Polska trzyma kciuki za jej powrót do zdrowia. O swojej decyzji Dawid Kubacki poinformował o swojej decyzji i problemach zdrowotnych żony na swoim koncie na Instagramie w poniedziałek 20 marca. Później w sobotę podzielił się aktualizacją: „Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia”.

Do sprawy odniósł się także prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Adam Małysz. Napisał, że „nogi się pod nim ugięły”, gdy usłyszał o problemach Marty Kubackiej. Warto przypomnieć, że początkowe doniesienia głosiły, że żona Dawida Kubackiego „walczy o życie”.

Powiem szczerze, że jak się dowiedziałem, to nogi aż mi się ugięły. Jest to bardzo trudna sytuacja. Chyba nie ma osoby z naszego środowiska, której by to nie dotknęło. Większość z nas bardzo dobrze Dawida zna i bardzo dobrze zna żonę Dawida. Także to jest niezmierna tragedia

- mówił Małysz dla „Faktu”.

Krzysztof Hołowczyc krytykuje Dawida Kubackiego

Do sytuacji w rodzinie Kubackich odniósł się Krzysztof Hołowczyc. Co było zaskakujące dla jego fanów, jak i większości ludzi, były kierowca rajdowy skrytykował decyzję Kubackiego o powrocie do Polski i opiece nad chorą żoną i matką jego dzieci. Hołowczyc uznał, że on walczyłby do końca o zwycięstwo.

No cóż, no piękny gest. Z mojej perspektywy, z perspektywy sportowca, trzeba walczyć. Trzeba walczyć o zwycięstwo. Oczywiście, są różnego rodzaju stany i potrzeby, ale ja jestem zdania, że trzeba stanąć na starcie i walczyć. (…) ogólnie wierzę w to, że trzeba w sporcie cisnąć, trzeba być dobrze przygotowanym. Jak samuraje patrzeć, żeby ten kąt widzenia był duży. Ja kocham sport, kocham rywalizację, kocham adrenalinę i to mnie trzyma przy życiu

- powiedział Krzysztof Hołowczyc w rozmowie z „Jastrząb Post”.

Wiele osób skrytykowało rajdowca w komentarzach, natomiast pochwaliło decyzję Dawida Kubackiego. „Są ważniejsze rzeczy od sukcesów i pieniędzy. Dawid Kubacki ma to, czego nie da się kupić za żadne pieniądze. Czyli miłość i rodzinę. Nie mógł w tym przypadku podjąć innej decyzji, miłość do żony zwyciężyła”, napisała jedna z osób w mediach społecznościowych.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także