18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ale zamiana wody w wino jest okej...

Ksiądz spalił książki. "Harry Potter to satanizm"

08.02.2023  20:21
Ksiądz spalił książki. "Harry Potter jest satanistyczny"
Ksiądz spalił książki. "Harry Potter jest satanistyczny" Fot: Shutterstock

Książki, filmy i gry „Harry Potter” to zło i satanizm? Magia z Hogwartu to deprawacja młodzieży? Kościół znów walczy z Harrym Potterem. Kolejny ksiądz z wiernymi spalili książki J.K. Rowling oraz sagę "Zmierzch".

Kościół kontra Harry Potter – kolejna szokująca bitwa. Greg Locke, duchowny ze stanu Tennessee, zaprosił wiernych ze swojego kościoła na ognisko. Nie było jednak kiełbasek ani steków. Podczas ogniska spalono książki z serii o Harrym Potterze, sagę "Zmierzch", karty do tarota i laleczki voodoo. Całość rytualnego palenia była transmitowana na Facebooku.

Harry Potter, Zmierz i Dawrin to zło? Ksiądz pali książki

Pastor Greg Locke, zagorzały zwolennik Donalda Trumpa, który zorganizował ognisko, zachęcał wiernych, by przynieśli wszystko co może wiązać się z magią i okultyzmem. Zgromadzone przedmioty puszczono z dymem na parkingu przed kościołem. Pastor zapowiedział, że wkrótce odbędą się kolejne ogniska w ramach walki ze złem i czarną magią. 

Jak pisze The Guardian, duchowny i wierni uznali Harry’ego Pottera za „demoniczne książki”. Jednocześnie przypomina, że w Tennesse w szkołach zakazano powieści graficznej o holokauście „Maus”.

Satanistyczny Darwin

Pobożny tłum spalił też książkę „Fahrenheit 451” czyli dystopiją powieść amerykańskiego pisarza Raya Bradbury'ego z 1953 roku. W ogniu wylądowała też książka „O powstawaniu gatunków”, czyli monografia Charlesa Darwina.

Księdzu bardzo przeszkadza magia w książkach. Ale już np. zamiana wody w wino, gadający wąż w raju i rozstępujące się morze są okej...

Do podobnych wydarzeń dochodziło też w Polsce, m.in. w 2019 roku w Gdańsku. Filmy z serii "Harry Potter" są dostępne do obejrzenia na HBO Max – pisze Radio ZET.

Ksiądz pali książki z Harrym Potterem [WIDEO]

logo Tu się dzieje