„Zapasowy” syn

Książę Harry ujawnił, że William znęcał się nad nim i go POBIŁ!

05.01.2023  20:50
William pobił Harry'ego
William pobił Harry'ego Fot: Pool / i-Images/Eyevine/East News

Z brytyjskich mediów płyną doniesienia o niezwykłych szczegółach z biografii księcia Harry’ego. Dowiadujemy się stamtąd m.in., że Harry został pobity przez starszego brata.

Wkrótce ukaże się w sklepach biografia księcia Harry’ego pt. „Spare” (ang. zapasowy). Pojawiają się tam niezwykłe wątki dotyczące pałacowego życia, a przede wszystkim relacji między braćmi – Harrym i Williamem.

„Telegraph” podaje, że książę William i Kate Middleton mieli nakłaniać Harry’ego, aby „ubrał nazistowski mundur” na bal przebierańców i „ryczeli ze śmiechu”, gdy ten pokazał im swój kostium.

William pobił Harry’ego

Największą rewelacją jest jednak historia pobicia. Podczas kłótni między braćmi w 2019 roku, która miała miejsce w Pałacu Kensington, William nazwał Meghan Markle „trudną”, „nieuprzejmą” i „uszczypliwą”. Harry zarzucił mu wówczas, że uległ manipulacjom medialnym.

Gdy kłótnia wciąż eskalowała, Harry chciał podać Williamowi szklankę wody, aby napił się i uspokoił. Wtedy miało dojść do ataku.

On odstawił wodę, obrzucił mnie kolejnym wyzwiskiem i rzucił się na mnie. To wszystko zdarzyło się tak szybko. (…) Złapał mnie za kołnierz, zrywając mój naszyjnik, i powalił mnie na podłogę. Wylądowałem na misce psa, która pękła pod moimi plecami, a jej kawałki poraniły mnie. Leżałem tam przez chwilę, oszołomiony, a potem wstałem i powiedziałem mu, żeby wyszedł

- pisze Harry w swojej książce.

William wyszedł i później miał się zreflektować – wrócił i przeprosił brata.

Harry jako „zapasowy” książę

Jak pisze „The Guardian”, główną osią narracyjną książki jest rozgoryczenie księcia Harry’ego, które towarzyszyło mu całe życie – zawsze był tym drugim i „zapasowym”. Wątek pojawia się już w dzieciństwie i szkole, podczas służby w brytyjskiej armii i w relacjach z rodziną.

Harry cytuje tam nawet wypowiedź swojego ojca, który miał powiedzieć w dniu jego narodzin księżnej Dianie, że „dała mu następcę i jego zastępcę”. W książce pojawiają się również „niezwykle prywatne sceny i rozmowy”, a książę Harry nie bierze jeńców. Idzie na całość. Dlatego brytyjskie media wskazują, że nie może w najbliższym czasie liczyć na pojednanie z rodziną. A zgodnie z tym, co czytamy w jego biografii, tego chciałby najbardziej.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także