18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragiczny los Lady Di

Księżna Diana i samobójstwo z miłości? Nowe informacje

Wojciech Kozicki
29.05.2023  16:10
Księżna Diana - życie, śmierć i wielka miłość. Nowe informacje o Lady Di
Księżna Diana - życie, śmierć i wielka miłość. Nowe informacje o Lady Di Fot: Shutterstock/emka74

Księżna Diana to niezwykła historia, tajemnicza śmierć i… wielka miłość? Okazało się, że tuż przed tragicznym wypadkiem Lady Di chciała wrócić do księcia Karola, a nawet podjęła próbę samobójczą. Jakie informacje o księżnej Dianie ukrywa rodzina królewska?

Księżna Diana i książę Karol wzięli ślub jak z bajki 29 lipca 1981 roku, a początek katastrofy śledziło przed telewizorami 700 milionów osób. Ogłosili jednak rozstanie w 1996 roku… ale to nie był koniec ich miłości? Ujawniono, że matka Williama i Harry'ego przed śmiercią chciała wrócić do byłego męża, którego serce należało już do nielubianej przez Pałac Buckingham Camili Parker Bowles.

Książna Diana i Diana Spencer. Historia życia i miłości

Karol i Diana spędzili u swojego boku kilkanaście lat i doczekali się dwóch synów. W pewnym momencie jednak podjęli decyzję o rozstaniu. Od 1992 roku byli w separacji. On mieszkał w rezydencji Highgrove, a księżna mieszkała w apartamencie w Pałacu Kensington. w 1996 oficjalnie ogłoszono ich rozwód.

Wywiad z księżną Dianą. Cios w rodzinę królewską

20 sierpnia 1995 roku księżna Diana udzieliła szokującego wywiadu i nieudanym małżeństwie, który uderzył w wizerunek Windsorów. Ujawniła m.in., że „było nas troje w małżeństwie”. Poruszyła takie tematy jak m.in. bulimia, depresja poporodowa, oziębłość ze strony męża, brak wsparcia na królewskim dworze, problemy małżeńskie, zdrada, relacja z Jamesem Hewittem (uważany za prawdziwego ojca Harry'ego), a także myśli samobójcze. Wyznała nawet, że będąc w 3. miesiącu ciąży rzuciła się ze schodów, a wówczas sama królowa Elżbieta II miała domagać się rozwodu.

Biografka Ingrid Steward w filmie dokumentalnym The Royal Family at War wyznała, że Diana opowiedziała jej o tym jak płakała wspólnie z księciem Karolem w dniu rozwodu. Potem książę miał ją nawet regularnie odwiedzać w Kensington, pili często herbatę, spędzali razem popołudnia… z nadzieją na to, że do siebie wrócą!

Biografka dodała, że „Diana i Karol podpisali umowę o zachowaniu poufności, zakazującą im publicznego omawiania warunków rozwodu lub jakichkolwiek szczegółów z ich wspólnego życia".

Nieoficjalnie podano, że księżna Diana otrzymała od byłego już męża ok. 17-20 mln funtów oraz miała otrzymywać dodatkowo 400 tys. funtów rocznie. Książę Karol zgodził się na „odszkodowanie” dopiero, gdy Diana Spencer zagroziła wycofaniem zgody na rozwód co opisała  Tina Brown w książce "The Diana Chronicles".

Zdaniem biografki, chociaż w życiu księżnej Diany pojawił się nowy mężczyzna, Lady Di cały czas chciała wrócić do księcia Karola. Jednocześnie cierpiała, bo m.in. straciła tytuł królewski i ograniczono jej prawa rodzicielskie. W jednym z listów książkę Karol napisał, że  „to wszystko jest jak grecka tragedia, straszne, niezgodne, destrukcyjne”.

Powiedziała mi podczas lunchu, że wróciłaby do Karola bez wahania i w mgnieniu oka, gdyby tylko mąż chciałby ją z powrotem

- powiedziała Tina Brown, naczelna The New Yorkera w rozmowie z The Telegraph.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje