18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kultowemu bohaterowi serialu 13 Posterunek choroba odebrała wszystko

25.06.2019  13:08
Kultowemu bohaterowi serialu 13 Posterunek choroba odebrała wszystko
Kultowemu bohaterowi serialu 13 Posterunek choroba odebrała wszystko Fot: EAST NEWS

Grał kultowego Stępnia w serialu 13 Posterunek. Niestety, choroba, która ostatecznie doprowadziła go do śmierci, odebrała mu wszystko. 

13 Posterunek był zdecydowanie serialem, który przypadł do serca wielu Polakom. Wszyscy z uśmiechem na twarzy oglądali przerysowane do granic możliwości realia posterunku policji, w którym działy się rzeczy bardziej niż dziwne. 

Chociaż aktorzy grający w 13 Posterunku dawali nam wiele radości, to ich życie prywatne nie było zawsze aż takie wesołe. Doskonałym na to przykładem jest smutna historia Marka Walczewskiego, który grał policjanta Stępnia. 

Grał w serialu 13 Posterunku. Zabrała go ciężka choroba

W życiu związany był z aktorką Małgorzatą Niemirską, która to została jego drugą żoną, kiedy rozwiódł się z Anną Polony. Para bardzo mocno się kochała i przeżyła ze sobą szczęśliwe 35 lat małżeństwa, mimo tego, że mieli zupełnie różne charaktery.

Sielanka skończyła się jednak, kiedy Marek zachorował. Na początku zaczął zapominać o drobiazgach, ale do lekarza iść nie chciał. Kiedy problem się nasilił - nie miał wyboru. Diagnoza była przerażają: Alzheimer. 

Aktor musiał zrezygnować z pracy, a żeby utrzymać dom, jego żona grała w kilku serialach jednocześnie. Początkowo zatrudniała dwie pielęgniarki do opieki nad mężem, ale kiedy jego stan znacząco się pogorszył - skorzystała z pomocy ośrodka specjalizującego się w opiece nad chorymi osobami.

Z czasem choroba odebrała Markowi wszystko. Nikogo nie pamiętał, nie poznawał, nie miał wspomnień. Pewnego dnia dosłownie na moment odzyskał świadomość i powiedział do swojej żony: "Małgolku, jakaś ty piękna!". To były jego ostatnie słowa.

Marek Walczewski zmarł 26 maja 2009 roku.

Czytaj także