18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Wpis kobiety i matki"

Szatan nikogo nie znieważyła. Sprawa umorzona

Wojciech Kozicki
06.12.2022  20:43
Kurdej-Szatan nikogo nie znieważyła. Sprawa umorzona
Kurdej-Szatan nikogo nie znieważyła. Sprawa umorzona Fot: Wojciech Olkuśnik/East News

Basia Kurdej-Szatan usłyszała wyrok sądu! Czekaliście na finał sprawy i karę za znieważenie Straży Granicznej? No to się nie doczekacie, bo sprawa została umorzona.

Barbara Kurdej-Szatan w 2021 roku została oskarżona przez prokuraturę o znieważenie funkcjonariuszy Straży Granicznej. Kilka godzin temu mecenas Jacek Dubois poinformował o decyzji pruszkowskiego sądu. Sprawa została umorzona, bo zdaniem sądu, celebrytka nikogo nie znieważyła.

Kurdej-Szatan nie znieważyła Straży Granicznej

Przypominamy, że Basia Kurdej-Szatan miała spore problemy, gdy opublikowała na swoim Instagramie nagranie z interwencji na granicy z Białorusią i ostro wypowiedziała się o działaniach strażników. Śpiewającej aktorce groziła kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Dziś jej adwokat twierdzi, że kontrowersyjny wpis był jedynie „wpisem kobiety i matki, wyrazem empatii i współodpowiedzialności za kraj”. Twierdzi, że prokuratura doprowadziła prawie do tragedii osobistych, a aktorka zachowała się bohatersko.

Jeżeli akt oskarżenia w sposób ewidentny jest niesłuszny, czyli na pierwszy rzut oka widać, że ktoś nie popełnił czynu zabronionego, to wtedy sąd bez prowadzenia rozprawy może umorzyć sprawę na posiedzeniu - wyjaśnił mecenas. Każde spojrzenie prawnika na wpis pani Kurdej-Szatan prowadzi do takiego wniosku i sąd w pełni zgodził się z naszymi tezami. Powiedział, że pani Kurdej-Szatan działała w ramach usprawiedliwionego prawa do wyrażania opinii i krytyki oraz realizowała swoje prawa wynikające choćby z artykułu 54 Konstytucji. Sąd stwierdził, że jej wpis miał charakter metaforyczny - przekazał adwokat aktorki. (Pudelek)

Czytaj także