18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rozpali Europę bardziej niż Węgiel

Maja Krzyżewska jedzie na Eurowizję! Nowa Roxie?

Wojciech Kozicki
25.09.2023  13:35
Eurowizja Junior 2023 w Nicei. Program Szansa na Sukces wygrała Maja Krzyżewska
Eurowizja Junior 2023 w Nicei. Program Szansa na Sukces wygrała Maja Krzyżewska Fot: Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Roksana Węgiel, Sara James, Viki Gabor… Eurowizja Junior od kilku lat jest zdominowana przez polskie gwiazdy. Teraz na Eurowizję pojedzie Maja Krzyżewska. Kolejne zwycięstwo mamy w kieszeni! Rozpali Europę bardziej niż Roxie Węgiel.

Roksana Węgiel, Sara James i Viki Gabor zdeklasowały eurowizyjną konkurencję. Eurowizja Junior 2023 również należy do nas. Reprezentantką Polski została Maja Krzyżewska, która wygrała program Szansa na Sukces.

Eurowizja Junior 2023. Maja Krzyżewska reprezentantką Polski

Maja Krzyżewska zdecydowanie wygrała finał programu Szansa na Sukces, który posłużył jako polskie preselekcje do 21. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Nicei.

Decyzją jurorów trzech odcinków półfinałowych do finału Szansy na Sukces dostało się pięcioro młodych wykonawców: po jednym z każdego odcinka oraz dodatkowo dwie laureatki Złotego Biletu. W pierwszym etapie konkursu finaliści wykonali covery hitów XXI wieku. Najlepszą dwójkę wyselekcjonowali jurorzy i widzowie w stosunku 50:50, przyznając punkty w skali: 1, 2, 3, 5 i 7.- podaje eurowizja org.

Maja Krzyżewska w Szansie na Sukces wykonała piosenkę I Just Need A Friend, którą napisano specjalnie z myślą o Eurowizji Junior. Jej autorami są Patryk Kumóra, Dominik Buczkowski-Wojtaszek, Marissa i Carla Fernandez.

Wyniki I etapu (jury+SMS):

  • 1. Leon Olek – Dance Monkey (Tones & I) – 7+5=12 – SUPERFINAŁ
  • 2. Maja Krzyżewska – Photograph (Ed Sheeran) – 1+7=8 – SUPERFINAŁ
  • 3. Daria Malicka – Snap (Rosa Linn, Eurowizja 2022) – 5+2=7
  • 4. Filip Robak – As It Was (Harry Styles) – 2+3=5
  • 5. Gracjana Górka – Flowers (Miley Cyrus) – 3+1=4

Kim jest Maja Krzyżewska? 12-letnia gwiazda pochodzi z małej mieściny Szeszupka w gminie Jeleniewo, a szkoli się w Studiu Piosenki Świetlik w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wystąpiła w 6. edycji The Voice Kids wybierając drużynę Cleo. W odcinku eliminacyjnym Szansy na Sukces wykonała Set Fire To The Rain z repertuaru Adele.

Eurowizja Junior 2023 – najważniejsze informacje

21. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się w niedzielę 26 listopada w Nicei. Miejscem widowiska będzie hala Palais Nikaïa pod hasłem „Heroes”.

Po kilku edycjach Europejska Unia Nadawców zrezygnowała z możliwości prezentowania podczas występów wcześniej nagranych nakładek wideo. Ponadto wszyscy wykonawcy będą musieli występować na żywo i nie wolno będzie wykorzystywać sprzętów usprawniających wokal uczestników. To pierwsza w historii edycja konkursu, w której wystąpią wszystkie państwa tzw. Wielkiej Piątki- podaje eurowizja.org.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje