18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lekcja historii Małgorzaty

Profanacja, wstyd, przegięcie? NIC Z TEGO. Godlewska szokuje jak nigdy

01.08.2019  11:22
Profanacja, wstyd, przegięcie? NIC Z TEGO. Godlewska szokuje jak nigdy
Profanacja, wstyd, przegięcie? NIC Z TEGO. Godlewska szokuje jak nigdy Fot: YouTube/screen

Małgorzata Godlewska zapowiedziała nowy film na rocznicę wybuchu powstania warszawskiego i obietnicy dotrzymała. Przy okazji zszokowała internautów. Tak, jak jeszcze nigdy wcześniej.

Przygotowałam dla Was coś nowego. Jesteście gotowi? Odliczamy! - napisała w mediach społecznościowych Małgorzata Godlewska pod koniec lipca i rozjuszyła Polaków.

Każdy, kto choć trochę zna jej niewesołą "twórczość", spodziewał się najgorszego: zamiast uczcić ofiary powstania warszawskiego i II wojny światowej, pato-gwiazdka znów półnaga sprofanuje ich pamięć.

Obawy były wielkie, krytyka jeszcze większa. Co na to Małgorzata? Nic sobie z nich nie zrobiła. 1 sierpnia rano na YouTube ukazał się jej nowy film.

Godlewska uczy historii i tolerancji

Małgorzata Godlewska zrobiła coś, czego nikt się nie spodziewał. Postanowiła uczyć Polaków historii. Na YouTube i Facebooku opublikowała ważny film. I musimy przyznać, jesteśmy w szoku. Większym niż kiedykolwiek wcześniej.

Nie ma tu nagich piersi, wyuzdanych min i póz, jest mądre, powtarzamy, MĄDRE przesłanie. Pani Małgorzata dopytuje: czy na pewno chcecie powtórki?

Z okazji 75 rocznicy wybuchu powstania warszawskiego zapraszam Was do poznania pieśni Powstańców Warszawskich z 44 roku. Historia oraz pieśń, które warto znać! - napisała pod filmem.

Zachęcam również do chwili zadumy. Zadumy nie nad tym co było kiedyś, ale nad tym co dzieje się codziennie w Twojej głowie. Niezależnie od tego czy jesteś po prawej czy lewej stronie „sceny” jesteś doskonale przygotowany by nienawidzić. Wystarczy przypisać komuś złe intencje… - czytamy. - Jeżeli myślisz, że ta historia nigdy się nie powtórzy to pomyśl raz jeszcze. Zacznij od siebie! Zastanów się czy w ’44 umierali za to byś mógł „pluć” w internatach i „kopać się” na ulicy…

Po krótkiej zapowiedzi następuje "lekcja historii". Jest tu o "strefach wolnych od...", walce, getcie i zrywie o wolność Żydów oraz rzezi na ludności Warszawy.

W opowieści o wojnie i powstaniu padają bardzo znaczące słowa. Czemu doszło do tragicznych wydarzeń? Bo "ktoś kiedyś uznał innych ludzi za niegodnych i za zarazę świata". Zdaje się, że coś, czego nie rozumie dziś cała masa Polaków, jest oczywiste dla dotąd raczej patologicznej celebrytki - podziały i nienawiść prowadzą do prześladowań, a stąd już tylko krok do prawdziwej tragedii i pogromów.

Przeczytaj więcej
Komentarze