Internauci: reklama ubrań przy takiej tragedii to nietakt

Rozenek-Majdan we wpisie o Notre Dame oznacza marki modowe

17.04.2019  14:31
Małgorzata Rozenek-Majdan zaliczyła faux pas?
Małgorzata Rozenek-Majdan zaliczyła faux pas? Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Małgorzata Rozenek-Majdan, jako jedna z wielu odniosła się w mediach społecznościowych do pożaru w Paryżu. Ale jej wpis oburzył internautów.

Pożar katedry w Notre Dame uaktywnił polskich celebrytów, którzy aktywnie komentowali i ubolewali nad stratą. Również Małgorzata Rozenek-Majdan wyraziła swój smutek związany z tragedią. Kłopot w tym, że we wpisie oznaczyła kilka marek modowych.

Pożar katedry z reklamą ciuchów?

Prezenterka napisała na swoim Instagramie post, w którym porusza temat dziedzictwa kulturowego świata. Wspomina też, że bardzo żałuję, iż nie zdążyła zabrać swoich synów do wnętrz świątyni.

Od wczoraj świat wstrzymał oddech. Pożar katedry Notre Dame przypomniał nam, jak ważne jest dziedzictwo kulturalne świata. Bardzo żałuję, że nie zdążyłam pokazać synom jej piękna – napisała

To post podobny do tysięcy innych, które w tym czasie pojawiły się w mediach. Ludzkość w każdy możliwy sposób wyrażała bowiem szok i smutek związany ze zniszczeniem jednej z najważniejszych katedr na świecie. Tyle tylko, że "Perfekcyjna Pani Domu", opatrzyła wpis własnym zdjęciem, gdzie stoi w modnych ubraniach. Nie zapomniała też oznaczyć firm, które owe elementy garderoby oferują.

Internauci oburzeni

To u sporej części internautów wywołało pewien niesmak. Nie omieszkali poinformować o tym Małgorzaty Rozenek-Majdan. Pod postem szybko więc pojawiły się krytyczne wpisy.

Jeśli pieniądze za reklamowanie tych ubrań i sklepów pójdą na odbudowę Notre Dame, to zdjęcie nad opisem jest nawet uzasadnione. Niestety jednak obawiam się, że nie. Stąd całość budzi niesmak bez względu na to jakich argumentów na swoją obronę użyje autorka – czytamy w jednym z komentarzy

W innym znów pada pytanie „kiedy skończyła się klasa a pierwsze skrzypce przejęła kasa?”.

Pani Małgosiu czy naprawdę pożar zasługuje na okraszanie tagami marek mniej lub bardziej zacnych? Spodziewałam się czegoś wyższego. Ten lot jest bardzo niski. To po prostu nie wypada.. Rozumiem, można mieć zobowiązania biznesowe ale wszystko ma swoje granice..Kiedy skończyła się klasa a pierwsze skrzypce przejęła kasa?

Małgorzata Rozenek-Majdan odpowiada

Obok takich ataków nie mogła przejść obojętnie sama Małgorzata Rozenek-Majdan, która podjęła się próby wytłumaczenia fanom, o co chodzi. Jej wyjaśnienia opierały się jednak głównie na tym, że to jej Instagram i jej decyzje, jakie zdjęcia publikuje. Rozwiała też wątpliwości dotyczące rzekomej reklamy. Otóż zdjęcie nie było postem reklamowym, a marki, które nosi Pani Małgorzata oznaczane są na jej profilu zawsze, bo padają o nie pytania.

Przeczytaj więcej
Komentarze