18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Piękny gest

Marta Kubacka w szpitalu. Niewiarygodne, co zrobili rywale Dawida

29.03.2023  16:47
Stan zdrowia Marty Kubackiej, najnowsze informacje o Marcie Kubackiej
Stan zdrowia Marty Kubackiej, najnowsze informacje o Marcie Kubackiej Fot: Florian Schroetter/Associated Press/East News, Instagram

Marta Kubacka, żona skoczka narciarskiego Dawida Kubackiego, trafiła do szpitala w Zabrzu z powodów kardiologicznych. Nie tylko Polacy, ale też rywale skoczka, podzielili się z rodziną Kubackich słowami wsparcia.

Dawid Kubacki wycofał się z dalszego udziału w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich, żeby wesprzeć swoją żonę Martę, która przebywa wciąż w zabrzańskim szpitalu z powodów kardiologicznych. Najlepszy polski skoczek narciarski napisał o tym w oświadczeniu na Instagramie.

Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze

- napisał Dawid Kubacki na Instagramie.

Kilka dni później, w sobotę 25 marca, podzielił się ze światem najnowszymi informacjami o stanie zdrowia Marty Kubackiej. „Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia”, napisał na Instagramie Dawid Kubacki. Od tamtego czasu nie zamieścił jednak żadnej aktualizacji w tej sprawie. Można zakładać, że Marta wciąż przebywa w szpitalu i dochodzi do siebie.

Rywale Dawida Kubackiego wyrazili wsparcie. Marta Kubacka przebywa w szpitalu

Pod postem na Instagramie Dawida Kubackiego pojawiło się wiele wyrazów wsparcia. Ciepłymi słowami podzielili się nie tylko Polacy, ale także zagraniczni rywale naszej kadry. Rywalizacji o Kryształową Kulę zeszła bowiem na drugi plan, a środowisko skoczków złączyło się wokół dramatu Marty Kubackiej.

Halvor Egner Granerud, który zapewnił już sobie tytuł najlepszego zawodnika w sezonie, nie przesadzał z celebrowaniem, a trener polskiej kadry, Thomas Thurnbichler, przekazał, że Norweg pozostawał w kontakcie z Dawidem. Swoje wsparcie wyraził też Austriak Stefan Kraft, inny rywal Kubackiego.

„Najlepsze życzenia w tym trudnym czasie. Rodzina jest najważniejsza”, napisał natomiast Robert Johansson, „Najlepsze życzenia dla Ciebie i Twojej rodziny. Naprawdę wierzę, że wszystko skończy się dobrze” - napisał niemiecki skoczek Karl Geiger. Ciepłe słowa przekazali także m.in. Ryoyu Kobayashi, Peter Prevc czy Johann Andre Forfang.

Dużo wsparcia. Nasze myśli są teraz z wami

- napisał Stefan Kraft.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także