18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prokuratura nie odpuści

Mata do więzienia? Akt oskarżenia!

Wojciech Kozicki
23.11.2022  11:12
Raper Mata do więzienia? Prokuratura nie odpuści mu marihuany
Raper Mata do więzienia? Prokuratura nie odpuści mu marihuany Fot: JAROSLAW JAKUBCZAK/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Raper Mata myślał, że nie ma na niego bata? Michał M. może dostać wyrok trzech lat więzienia za posiadanie marihuany. Polsat News ujawnia, że jest już akt oskarżenia, a prokuratura upiera się za skazaniem idola młodzieży.

Raper Mata ma 22-lata, a już grozi mu więzienna krata! Przypominamy, że niedawno został zatrzymany w Warszawie na Mokotowie, gdy miał przy sobie 1,45 g marihuany. Myślał, że się wywinie? Polsat News i Gazeta.pl ujawniają, że jak wynika z aktu oskarżenia, śledczy domagają się skazania, by ukształtować "postawę akceptowaną społecznie" muzyka. Prokuratura uważa, że raper powinien ponieść karę „ze względów wychowawczych i zapobiegawczych”.

Mata skazany za marihuanę? Prokuratura złapała flow

Postępowanie przygotowawcze nadzorowała Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów. Nie zdecydowała się na umorzenie postępowania i w czerwcu skierowała akt oskarżenia. Zwrócono uwagę, że Michał M. jako osoba publiczna promował palenie marihuany i jej legalizację. Na Jamajce nagrywał piosenki o zażywaniu narkotyków, a do tego zapowiadał start w wyborach prezydenckich w 2040 roku.

"Oskarżony stwierdził, iż 'cała Polska jest zakochana w marihuanie' i on w związku z podjętą wobec niego interwencją i trwającym postępowaniem karnym będzie dążyć do zmiany obecnych przepisów zakazujących posiadania wszelkiej ilości środków odurzających i 'rozpocznie walkę o depenalizację' tego narkotyku" - czytamy w akcie oskarżenia. (Polsat News)

A może areszt dla rapera? Żeby nie MATAczył na wolności...

Czytaj także