18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jego zużycie zajęło 13 lat

Miasto omyłkowo zamówiło gigantyczną dostawę papieru toaletowego

14.03.2019  12:49
Miasteczko przez 13 lat korzystało z zamówienia
Miasteczko przez 13 lat korzystało z zamówienia Fot: Pixabay

Władze jednego z bawarskich miasteczek przez pomyłkę zamówiły dwie ciężarówki papieru toaletowego. Po prawie 13 latach chwalą się, że zużyta została ostatnia rolka.

Jak pisze "Rzeczpospolita", historia ogromnego zamówienia sięga 2006 roku. Wtedy to jeden z pracowników ratusza w niemieckim miasteczku Fuchstal przez pomyłkę zamówił papier toaletowy w ilości tak dużej, że zamówienie miało zostać przywiezione przez dwie ciężarówki.

Zobacz także

Dwa tiry pełne papieru toaletowego

Dla zobrazowania ogromu przedsięwzięcia dodamy, że miasteczko Fuchstal liczy ok. 4 tys. mieszkańców. Urzędnicy zorientowali się jakiego zamówienia dokonali dopiero w momencie, gdy pierwsza ciężarówka przyjechała na miejsce.

Drugą partię dostawy na szczęście udało się odwołać. Gdyby tego nie zrobiono, ilość papieru toaletowego dostarczonego do Fuchstal wystarczyłaby na ćwierć wieku.

13 lat zużywali papier toaletowy

Mimo anulowania drugiej części zamówienia, papier toaletowy który zamówiono, wystarczył na prawie 13 lat. Dopiero w tym roku ogłoszono bowiem, że ostatnia rolka została zużyta.

Według wyliczeń zamówienie miało wystarczyć na 12 lat, jednak nie wszyscy pracownicy instytucji państwowych zadowoleni byli z jakości papieru, który był szary, szorstki i jednowarstwowy. Dlatego do pracy przychodzili z własnymi rolkami.

Papier toaletowy przyniósł oszczędności

Co ciekawe, ogłaszając oficjalne zużycie dostawy papiery=u toaletowego z 2006 roku, urzędnicy ogłosili, że dzięki niej zaoszczędzili. Miało się tak stać, ponieważ mniej więcej rok po złożeniu zamówienia ceny drewna i papieru poszły w górę. Według ich wyliczeń oszczędności sięgnęły ok. 1000 euro.

Teraz władze Fuchstal znów złożyły zamówienie na ten artykuł. Jest ono jednak znacznie mniejsze i składa się z miękkiego, dwuwarstwowego papieru toaletowego. W końcu oszczędzały na niego przez blisko 13 lat. 

logo Tu się dzieje