18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kto następny?

Twarz TVP wylatuje z pracy. To kolejna ZEMSTA PREZESA?

23.07.2019  18:56
Twarz TVP wylatuje z pracy. To kolejna ZEMSTA PREZESA?
Twarz TVP wylatuje z pracy. To kolejna ZEMSTA PREZESA? Fot: Instagram/Monika Zamachowska

Z dnia na dzień, niespodziewanie, wieloletnią pracę w Pytaniu na Śniadanie TVP kończy Michał Olszański. Nie zrezygnował sam - usłyszał, że nie ma już dla niego miejsca.

Michał Olszański to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej lubianych twarzy TVP. W programie "2" prowadzi "Express Reporterów" i "Pytanie na Śniadanie". Z tym drugim związany jest od ponad 10 lat.

Jak się okazuje, Olszański nagle został wezwany na dywanik do szefowej. Anna Cyzowska oznajmiła mu, że nie pasuje do jej nowej koncepcji i nie ma już dla niego miejsca.

Doniesienia o utracie pracy potwierdził "Wirtualnym Mediom" sam zainteresowany. Dziennikarz przyznał, że jest rozczarowany tym, co się wydarzyło.

Tak rzeczywiście się stało. Nie ma mnie już w grafiku. Nie mam pretensji o to, że szefostwo nie widzi mnie w nowym układzie programu. Mam żal o sposób pożegnania się ze mną. Pięciominutowa rozmowa na pożegnanie z kimś, kto współtworzył ten program, to moim zdaniem niezbyt eleganckie rozwiązanie - wyznał.

Strata pracy - zemsta prezesa?

Czemu Olszański pożegnał się z Pytaniem na Śniadanie? TVP pozbywa się ostatnio ze swych szeregów swoich największych gwiazd. Niedawno - za poglądy - została wyrzucona Barbara Kurdej-Szatan. Czy w przypadku Olszańskiego było podobnie?

Wiosną dziennikarz, w towarzystwie Moniki Zamachowskiej, przeprowadził wywiad z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes PiS opowiadał w nim o schabowych i tym, że jest wielkim puchaczem. Ocieplanie wizerunku polityka nie spodobało się jednak opinii publicznej i było głośno i ostro krytykowane, w końcu sam Olszański przyznał, że wcale nie chciał tego robić.

Po tym, jak ośmielił się skrytykować prowadzenie kampanii wyborczej w "PnŚ", dziennikarz miał otrzymać od szefostwa zakaz wypowiadania się. Podobno już wtedy rozważano zawieszenie go w pracy. Jacek Kurski wszystkiemu oczywiście zaprzeczał.

Nie dość, że Olszański wiosną krytykował decyzje przełożonych, to jeszcze mógł podpaść władzom TVP poglądami. Ostatnio na Instagramie chwalił się, zdjęciem z tęczową chorągiewką. A to, że popieranie postulatów społeczności LGBT w TVP nie jest mile widziane, odczuła już przecież jego młodsza koleżanka.

Dziennikarze "Wirtualnych Mediów" wystosowali do biura prasowego TVP oficjalne pytanie o Olszańskiego w "PnŚ". Odpowiedzi jak na razie nie udzielono.

Czytaj także
Przeczytaj więcej