18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przepis na sukces

Michał Szpak zdradził, co robi przed każdym występem

17.05.2019  15:08
Michał Szpak zdradził, co robi przed każdym występem
Michał Szpak zdradził, co robi przed każdym występem Fot: Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Michał Szpak zdradził swoją wielką tajemnicę. Wiemy, co robi przed każdym występem. Wygląda na to, że to jego przepis na sukces - w końcu w występach na żywo wypada świetnie. Tak zgodnie twierdzą jego fani.

Michał Szpak występując na żywo zazwyczaj pokazuje pełnię swoich wokalnych i artystycznych możliwości. Wiemy, jaki jest jego przepis na tak dobrą formę. Ma swój sposób na tremę. Postanowił zdradzić, co robi przed każdym występem.

Michał Szpak zdradził swoją tajemnicę

Wielu artystów zgodnie twierdzi, że trema jest jednym z ich największych problemów, a jednocześnie to podstawowy i stały element pracy tego rodzaju. Muszą nauczyć sobie z nią radzić, jeśli chcą efektywnie wykonywać swoje artystyczne obowiązki. Każdy ma jakiś sposób na radzenie sobie ze stresem przed publicznym występem, ale nie każdy chce się nim dzielić z innymi.

Trema zawsze była i zawsze będzie, czy to będzie mój występ muzyczny, czy też konferansjerka. W fotelu trenera „Voice of Poland” też się stresuję i przed naciśnięciem guzika do odwrócenia fotela też jest trudno. Tego nie da się uniknąć, trema jest potrzebna, jest mobilizująca. Wydaje mi się, że nie mija nigdy, ona cały czas jest tam gdzieś wewnątrz. Raz jest bardzo duża przy rzeczach, które są totalnie normalne, a raz jest niezwykle mała, kiedy te rzeczy są naprawdę ogromnie wielkie – mówił dla agencji Newseria Lifestyle Michał Szpak.

Niechęć do dzielenia się sposobami na taki artystyczny stres nie dotyczy Michała Szpaka, który chętnie wyjawił, jaki ma sposób na tremę, która pojawia się w jego życiu bardzo regularnie.

Oczywiście jest taki moment, że trema w dużej mierze odpuszcza. Jaki jest na to sposób? Myślę, że każdy ma zupełnie inny. Stawiam wtedy na wyciszenie, wyrzucam wszystkich z garderoby i to jest czas dla mnie - zdradza Michał.

Warto wiedzieć, że tak proste sposoby, jak pozostanie na chwilę samemu ze sobą - potrafią naprawdę bardzo pomóc. U Szpaka sprawdzają się idealnie, a jak wiemy, sprawdzonych i skutecznych sposobów nie warto zmieniać.