Vega znów szokuje

Morawiecki kupił Rydzyka? Miliony od rządu za MILCZENIE

11.07.2019  10:20
Mateusz Morawiecki kupił milczenie Tadeusza Rydzyka?
Mateusz Morawiecki kupił milczenie Tadeusza Rydzyka? Fot: Adam Burakowski/REPORTER /Facebook/Patryk Vega

Miliony złotych za milczenie? Tak zdaniem Patryka Vegi tuszuje się w Polsce ogromne afery. Reżyser pokaże to w filmie "Polityka".

Dziwnie podobny do Mateusza Morawieckiego mężczyzna, wręcza dziwnie podobnemu do Tadeusza Rydzyka księdzu teczkę i obiecuje miliony złotych. Na co? Na przykład na szkolenia sędziów na uczelni, na której nie ma nawet wydziału prawa. Brzmi jak film? Możliwe, ale warto pamiętać, że bardzo podobna sytuacja wydarzyła się naprawdę.

Miliony za milczenie w filmie Vegi

Rząd PiS przekazał Tadeuszowi Rydzykowi miliony złotych i nie ustaje w finansowaniu jego działalności. Pieniądze popłynęły między innymi na szkolenia... sędziów. Na uczelni Tadeusza Rydzyka, która w żaden sposób nie była do tego przygotowana.

Patryk Vega pokazał właśnie kolejny fragment filmu "Polityka". Na nim premier podobny do Morawieckiego przekupuje duchownego a'la Rydzyk. Stawka jest ogromna - ukrycie afery SKOK Wołomin.

Morawiecki sypie kasą, Kaczyński głaszcze kota

Zanim Patryk Vega pokazał kolejny kawałek swojego filmu, podzielił się zdjęciem prezesa. Ucieszony staruszek głaszcze na nim mniej ucieszonego kota. W roli głównej - Andrzej Grabowski.

Czekacie na ten film? PiS ma powody do obaw?

Przeczytaj więcej
Komentarze