18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Składamy najświętszą ofiarę"

Msza w intencji Marty Kubackiej. Poruszające słowa biskupa

Wojciech Kozicki
24.03.2023  15:30
Msza w intencji Marty Kubackiej. Poruszające słowa biskupa
Msza w intencji Marty Kubackiej. Poruszające słowa biskupa Fot: MAREK DYBAS/REPORTER/East News

Dawid Kubacki przeżywa dramat, ponieważ jego żona Marta Kubacka walczy o życie w szpitalu. Została odprawiona msza w intencji zdrowia żony skoczka narciarskiego. Słowa biskupa były wyjątkowo poruszające.

Żona Dawida Kubackiego trafiła do szpitala w stanie ciężkim. Cała Polska wspiera rodzinę Kubackich. Odbyła się nawet msza święta w intencji zdrowia Marty Kubackiej w kościele w Szaflarach. Poprowadził ją biskup Damian Muskus, a jego słowa o miłości Kubackich, chwytają za serce.

Taka miłość jest prawdziwym świadectwem. Nie ta, o której opowiadamy, nie ta, którą gorliwie wyrażamy na wiele sposobów. Chodzi o miłość, która jest wyborem potwierdzonym codzienną wiernością. Miłość wypróbowana cierpieniem, wytrwała i konkretna, jest najważniejszym i najbardziej przekonującym świadectwem o Bogu. Niewiele możemy dzisiaj uczynić. Ale możemy dać świadectwo, że jesteśmy z nimi, że otaczamy ich miłością i modlitwą, i czuwamy przy nich z nadzieją, że są teraz w najlepszych rękach dobrego Ojca, który pragnie szczęścia każdego z nas. Z wiarą, że Bóg może uczynić wszystko, składamy tę Najświętszą Ofiarę - powiedział biskup Damian Muskus. (Jastrząb Post)

Msza święta w intencji Marty Kubackiej. "Otoczona modlitwą"

Metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski napisał na Twitterze, że „wszyscy jesteśmy z Dawidem Kubackim w tym trudnym momencie”. Zapewnił, że cały kościół krakowski „ogarnia Martę Kubacką modlitwą”. Powierzył Kubackich opiece Jana Pawła II.

Niewiele możemy dzisiaj uczynić. Ale możemy dać świadectwo, że jesteśmy z nimi, że otaczamy ich miłością i modlitwą, i czuwamy przy nich z nadzieją, że są teraz w najlepszych rękach dobrego Ojca, który pragnie szczęścia każdego z nas. Z wiarą, że Bóg może uczynić wszystko, składamy tę Najświętszą Ofiarę – przekazał podczas mszy. Biskupi ogarniają modlitwą i duchowym wsparciem walczącą o zdrowie i życie Martę, jej męża Dawida, który zdaje właśnie heroiczny egzamin z miłości i zaufania Bogu, a także ich córeczki, Zuzię i Maję – napisał Jędraszewski na Twitterze.

Żona Dawida Kubackiego w szpitalu. Skoczek wspiera Martę

Dawid Kubacki, jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich, kilka dni temu niespodziewanie przerwał swój udział w konkursie. Wrócił pilnie z Norwegii do Polski i ujawnił, że jego żona w z powodu problemów kardiologicznych trafiła do szpitala. Kubacki oficjalnie zakończył już skoki w tym sezonie, by czuwać przy żonie Marcie.

Z całego świata płyną słowa otuchy i wyrazy wsparcia dla rodziny Kubackich. Oficjalny profil Turnieju Czterech Skoczni życzy Kubackim „dużo sił i zdrowia”. Polski Związek Narciarski poinformował, że Dawid Kubacki nie wystąpi już w tym sezonie w konkursach Pucharu Świata. 

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także