18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odeszła legenda

Nie żyje aktor Maciej Kujawski. Gwiazda "Klanu" i "Na Wspólnej"

Wojciech Kozicki
25.05.2023  12:32
Nie żyje aktor Maciej Kujawski. Gwiazda "Klanu" i "Na Wspólnej"
Nie żyje aktor Maciej Kujawski. Gwiazda "Klanu" i "Na Wspólnej" Fot: Adam Burakowski/REPORTER/East News

Nie żyje aktor Maciej Kujawski. Był gwiazdą seriali „Na Wspólnej”, "Klan" i 'Czas honoru". To także głos Kubusia Puchatka. Jak przekazał Teatr Kwadrat, artysta odszedł w nocy z 24 na 25 maja 2023 roku.

Zmarł Maciej Kujawski. Aktor odszedł w wieku 70 lat. Informację jako pierwszy przekazał Teatr Kwadrat, z którym Kujawski był związany od 1986 roku.

Mimo przeciwności losu, które stawały na Twojej drodze zawsze potrafiłeś nas rozbawić. Gdy widziałeś, że ktoś jest smutny, przychodziłeś i odzywałeś się głosem Kubusia Puchatka (Maciej Kujawski przez wiele lat użyczał głosu tej szalenie popularnej postaci), a wtedy dzień stawał się lepszy. Maciek zawsze był naszym słońcem i zawsze wychodził zza chmur, gdy ktoś tego potrzebował

- przekazał Teatr Kwadrat na Faceboku.

Zmarł Maciej Kujawski. Teatr, Harry Potter i "Na Wspólnej"

Maciej Kujawski urodził się 23 lutego 1953 roku w Warszawie. W 1978 roku ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, a w 1979 roku dołączył do Teatru na Woli.

Maciej Kujawski to aktor przede wszystkim znany z obsady serialu „Klan”„Na Wspólnej” TVN i „Czas honoru” TVP, „Samo życie”. Zasłynął także rolami w dubbingu. Udzielił głosu między innymi Kubusiowi Puchatkowi i Remusowi Lupinowi z "Harry'ego Pottera".

 Jak przypomina „Fakt”, Kujawski w „Na Wspólnej” wcielał się w postać Stefana Dębka, przyjaciela i wspólnika Marka Zimińskiego, granego przez Grzegorza Gzyla.

Kujawski to jednak przede wszystkim aktor teatralny. Zadebiutował w teatrze w 1977 roku w „Podróży po Warszawie”. Mogliśmy go podziwiać w takich sztukach jak m.in. "Szalone nożyczki”, „Sługa dwóch Panów”, „Ośle lata”, „Mój przyjaciel Harvey”, „Przyjazne dusze”, „Przez park na boska”.

Gwiazdy żegnają i wspominają Macieja Kujawskiego w mediach społecznościowych. Lucyna Malec, z którą aktor grał w serialu "Na Wspólnej", opublikowała poruszający post na Instagramie.

Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także