18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Czterej pancerni i pies", "Klan"

Nie żyje aktor Piotr Wysocki. Śmierć w pożarze

Wojciech Kozicki
27.03.2023  10:24
Nie żyje aktor Piotr Wysocki. Śmierć w pożarze
Nie żyje aktor Piotr Wysocki. Śmierć w pożarze Fot: Adam Wysocki/East News,

Nie żyje legendarny polski aktor Piotr Wysocki. Zagrał w serialach „Czterej pancerni i pies”, "Klan" oraz „Kariera Nikodema Dyzmy”. Zginął tragicznie w pożarze domu.

Zmarł polski aktor Piotr Wysocki. Poniósł tragiczną śmierć w pożarze domu w miejscowości Trzciniec w gminie Chodel na Lubelszczyźnie. Jak podaje „Super Express”, powołując się na ustalenie policjantów, w wyniku pożaru domu mieszkalnego zginęła tylko jedna osoba. Szczegóły zdarzenia ustala obecnie prokuratura.

Piotr Wysocki zginął w pożarze domu. Bał się choroby i śmierci

Piotr Wysocki 13 kwietnia skończyłby 87 lat. Artysta był związany przez lata z Teatrem Osterwy w Lublinie. Od kilkunastu lat mieszkał w drewnianym domu, który spłonął w niedzielę. Policja nie podała jeszcze oficjalnie, że ofiara pożaru to Piotr Wysocki. Jednak tragiczne informacje potwierdziła Gabriela Figura, rzeczniczka Teatru im. Juliusza Osterwy.

Piotr Wysocki związany był z Teatrem Osterwy od 1969 roku do 2001 roku, kiedy przeszedł na emeryturę, ale nawet na emeryturze grywał w naszych spektaklach. Aktorzy wspominają, że potrafił z nawet najmniejszej roli zrobić wspaniałe dzieło, jak chociażby w "Widnokręgu", który był wystawiany na scenie Teatru Osterwy – przekazała Figura.

Jak przypomina film.wp.pl, „Piotr Wysocki od kilku lat zmagał się z dolegliwościami kręgosłupa i doskwierała mu samotność”. Mówił wprost, że bał się choroby i śmierci.

Samotność jest najgorsza. Ja jestem zwierzę towarzyskie. A tu... Układam każdy dzień. Jak człowiek jest sam, to wstaje, myje się, goli, robi śniadanie, sprząta, pierze, wiesza pranie w ogrodzie. Czy boję się choroby, śmierci? Tego się każdy boi. Czasami, w ponury dzień, kiedy człowiek siedzi sam, to różne głupie myśli nachodzą. Ale to jest normalna kolej rzeczy. Raczej odsuwam myśli o końcu, który wiadomo, że nastąpi. Już mam bliżej niż dalej  – mówił Piotr Wysocki. (Dziennik Wschodni)

Piotr Wysocki był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Po ukończeniu PWST związał się z Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu, gdzie występował do 1969 roku. Od 1969 do 2001 był aktorem Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Zagrał w takich kultowych polskich produkcjach jak „Popioły”, „Czterej pancerni i pies” (porucznik Kozub), „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Rodzina Połanieckich”, „Chopin. Pragnienie miłości”, „Lalka” i „Klan”.

Wysocki został odznaczony m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi (w 1979) i Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (w 2006).

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także