Oceń
Nie żyje legendarny polski aktor Piotr Wysocki. Zagrał w serialach „Czterej pancerni i pies”, "Klan" oraz „Kariera Nikodema Dyzmy”. Zginął tragicznie w pożarze domu.
Zmarł polski aktor Piotr Wysocki. Poniósł tragiczną śmierć w pożarze domu w miejscowości Trzciniec w gminie Chodel na Lubelszczyźnie. Jak podaje „Super Express”, powołując się na ustalenie policjantów, w wyniku pożaru domu mieszkalnego zginęła tylko jedna osoba. Szczegóły zdarzenia ustala obecnie prokuratura.
Piotr Wysocki zginął w pożarze domu. Bał się choroby i śmierci
Piotr Wysocki 13 kwietnia skończyłby 87 lat. Artysta był związany przez lata z Teatrem Osterwy w Lublinie. Od kilkunastu lat mieszkał w drewnianym domu, który spłonął w niedzielę. Policja nie podała jeszcze oficjalnie, że ofiara pożaru to Piotr Wysocki. Jednak tragiczne informacje potwierdziła Gabriela Figura, rzeczniczka Teatru im. Juliusza Osterwy.
Piotr Wysocki związany był z Teatrem Osterwy od 1969 roku do 2001 roku, kiedy przeszedł na emeryturę, ale nawet na emeryturze grywał w naszych spektaklach. Aktorzy wspominają, że potrafił z nawet najmniejszej roli zrobić wspaniałe dzieło, jak chociażby w "Widnokręgu", który był wystawiany na scenie Teatru Osterwy – przekazała Figura.
Jak przypomina film.wp.pl, „Piotr Wysocki od kilku lat zmagał się z dolegliwościami kręgosłupa i doskwierała mu samotność”. Mówił wprost, że bał się choroby i śmierci.
Samotność jest najgorsza. Ja jestem zwierzę towarzyskie. A tu... Układam każdy dzień. Jak człowiek jest sam, to wstaje, myje się, goli, robi śniadanie, sprząta, pierze, wiesza pranie w ogrodzie. Czy boję się choroby, śmierci? Tego się każdy boi. Czasami, w ponury dzień, kiedy człowiek siedzi sam, to różne głupie myśli nachodzą. Ale to jest normalna kolej rzeczy. Raczej odsuwam myśli o końcu, który wiadomo, że nastąpi. Już mam bliżej niż dalej – mówił Piotr Wysocki. (Dziennik Wschodni)
Piotr Wysocki był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Po ukończeniu PWST związał się z Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu, gdzie występował do 1969 roku. Od 1969 do 2001 był aktorem Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie.
Zagrał w takich kultowych polskich produkcjach jak „Popioły”, „Czterej pancerni i pies” (porucznik Kozub), „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Rodzina Połanieckich”, „Chopin. Pragnienie miłości”, „Lalka” i „Klan”.
Wysocki został odznaczony m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi (w 1979) i Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (w 2006).
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na
.
Oceń artykuł