18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostatni członek obsady

Nie żyje aktor z „Przeminęło z wiatrem”. Jaka jest przyczyna zgonu?

23.11.2022  10:58
Nie żyje Mickey Kuhn
Nie żyje Mickey Kuhn Fot: Martyn Jandula/Shutterstock

Zmarł do niedawna ostatni żyjący członek obsady filmu „Przeminęło z wiatrem” z 1939 roku. Mickey Kuhn miał 90 lat.

Jak podaje portal Variety, zmarł Mickey Kuhn, który był ostatnim żyjącym członkiem obsady kultowego filmu z 1939 roku „Przeminęło z wiatrem”. Zmarł 20 listopada 2022 roku w wieku 90 lat. O jego śmierci poinformował przyjaciel George Terrell na Facebooku. Nie podano przyczyny zgonu aktora, lecz wiadomo, że zmarł w hospicjum w Naples na Florydzie.

Ze smutkiem informuję, że dzisiaj zmarł Mickey Kuhn. Był ostatnim członkiem obsady filmu "Przeminęło z wiatrem". 21 września skończył 90 lat. Dwukrotnie był moim gościem w Gadsden, gdzie wiele osób miało okazję go poznać. (...) Oprócz tego, że był Beau Wilkesem, zagrał w wielu innych filmach z takimi sławami, jak Bette Davis i John Wayne. Był jedyną osobą, która pojawiła się z Vivien Leigh w obu jej nagrodzonych Oscarem rolach filmowych. Niech odpoczywa w pokoju i powstaje w chwale

- napisał Terrell.

Kim był Mickey Kuhn?

Gdy zagrał w „Przeminęło z wiatrem” był jeszcze dzieckiem. Dzięki tej roli zyskał sławę i wystąpił później m.in. w filmach „Dick Tracy”, „Magiczne miasto”, „Rzeka Czerwona”, czy „Dziwna miłość Marty Ivers”. Jego ostatnie role to udział w trzech odcinkach serii „Alfred Hitchcock przedstawia” w 1957 roku.

Kuhn zakończył więc swoją karierę bardzo wcześnie, a w latach 1951-1955 pracował jako elektryk przy samolotach wojska amerykańskiego. Później pracował w American Airlines na bostońskim lotnisku od 1965 do 1995 roku, czyli aż do emerytury. Nie zapomniał jednak o swoich fanach i regularnie pokazywał się na festiwalach filmowych.

Był pięciokrotnie żonaty – z Jean Marie Hannick, Shannon Farnon, Rosą Negrete, Yolandą Borbon oraz z Barbarą Traci. Miał dwójkę dzieci z pierwszą z nich.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje