18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dała nam Wednesday Dance

Nie żyje słynna aktorka. Grała Wednesday Addams

Wojciech Kozicki
30.01.2023  12:28
Nie żyje aktorka Lisa Loring znana z Wednesday Dance
Nie żyje aktorka Lisa Loring znana z Wednesday Dance Fot: Adam Burakowski/REPORTER/East News

Zmarła aktorka Lisa Loring. Ogromną popularność przyniosła jej rola Wednesday Addams w serialu „Rodzina Addamsów”. To ona jako pierwsza wykonała kultowy Wednesday Dance, który po latach Jenna Ortega zinterpretowała w serialu "Wednesday" na Netflix.

Nie żyje aktorka Lisa Loring znana z roli Wednesday Addams w kultowym dziś serialu ABC "Rodzina Addamsów" (1964-1966). Odeszła w wieku 64 lat. Serwis Variety przekazał, że w chwili śmierci czuwały przy niej córki. Informację o śmierci Lisy Loting jako pierwsza przekazała jej córka Vanessa Foumberg i ujawniła, że „gdy Loring odchodziła, trzymała obie swoje córki za ręce”. 

Laure Jacobson, bliska przyjaciółka aktorki Lisy Loring, ujawniła, że 64-latka przeszła rozległy udar mózgu z powodu nadciśnienia. Od chwili zdarzenia podtrzymywała ją przy życiu specjalistyczna aparatura. 28 stycznia zdecydowano o odłączeniu sprzętu. 

Lisa Loring nie żyje. To ona wykonała pierwszy Wednesday Dance

Lisa Loring urodziła się na Kwajalein na Wyspach Marshalla, a dorastała na Hawajach, by później przenieść się do Los Angeles. Karierę w modelingu zaczęła w wieku 3 lat. Jako 3-latka pojawiła się w serialu "Dr. Kildare". Serial „Rodzina Addamsów” otworzył jej jako 6-latce drzwi do kariery. Była świadoma jednak jak bardzo utożsamiano ją z rolą Wednesday Addams, ale nie walczyła z tym. Przez lata pojawiała się na konwentach i imprezach fanowskich.

Serial z udziałem zmarłej aktorki doczekał się dwóch sezonów. Łącznie nakręcono 64 odcinki. W 1977 roku ekscentryczna rodzina wróciła na ekrany za sprawą specjalnego epizodu, w którym pojawiła się także Loring. 30 października wyemitowano produkcję "Halloween with the Addams Family" - przypomina Gazeta.pl.

Po serialu "Rodzina Addamsów" dołączyła do obsady serialu ABC "The Pruitts of Southampton" - komedii opartej na powieści "House Party" Patricka Dennisa. Później grała w operze mydlanej "As the World Turns". Zagrała też w horrorach "Blood Frenzy", "Iced" oraz "Savage Harbor". Były to slashery z lat 80. Poza aktorstwem realizowała się także jako makijażystka przy filmach dla dorosłych.

Wednesday w wykonaniu Loring była słodką, ale poważną dziewczynką, która bywała ponura i uwielbiała przerażające dla innych zwierzątka domowe (w tym śmiercionośnego pająka o imieniu Homer czy jaszczurkę wabiącą się Lucyfer). Jej towarzyszką zabaw była bezgłowa lalka. Taniec, który Loring zaprezentowała w serialu, zainspirował popularną scenę z serialu "Wednesday" Netfliksa – pisze Onet Kultura.

Rodzina Addamsów - Lisa Loring i Wednesday Dance [WIDEO]

logo Tu się dzieje