18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wszyscy znaliśmy te przeboje

Nie żyje wokalistka kultowego zespołu. Legenda zmarła nagle

01.12.2022  09:07
Nie żyje Christine McVie
Nie żyje Christine McVie Fot: Facebook Christine McVie

Nie żyje Christine McVie, wybitna wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, najbardziej znana z zespołu Fleetwood Mac. Jej rodzina poinformowała o śmierci. Artystka miała 79 lat.

W imieniu rodziny Christine McVie z ciężkim sercem informujemy o jej śmierci. Odeszła w pokoju w szpitalu, w środę nad ranem, 30 listopada 2022 roku, po krótkiej chorobie. Towarzyszyła jej rodzina. Uprzejmie prosimy o uszanowanie prywatności rodziny w tym wyjątkowo bolesnym czasie, prosimy wszystkich o zachowanie Christine w swoich sercach i pamiętanie życia tej niesamowitej ludzkiej istoty oraz oddanej muzyce kobiety, która była powszechnie kochana. Spoczywaj w pokoju Christine McVie

- możemy przeczytać w oświadczeniu rodziny.

Christine McVie urodziła się w 1943 roku w Bouth we Wielkiej Brytanii. Całe życie była związana z muzyką rockową – głównie jako wokalistka i autorka tekstów, lecz nieobca jej była także gra na pianinie. Do legendarnego zespołu Fleetwood Mac dołączyła w 1970 roku. Prywatnie była żoną basisty zespołu, Johna McVie.

Fleetwood Mac żegna Christine McVie

Na koncie twitterowym zespołu pojawiło się oświadczenie dotyczące śmierci wokalistki.

Nie ma słów, aby opisać nasz smutek po odejściu Christine McVie. Była naprawdę jedyna w swoim rodzaju, wyjątkowa i utalentowana ponad miarę. Była najlepszym muzykiem, jakiego ktokolwiek mógłby mieć w swoim zespole, oraz najlepszym muzykiem, jakiego ktokolwiek mógłby mieć w swoim życiu

- napisano w oświadczeniu.

Christine pożegnała także druga wokalistka zespołu, Stevie Nicks. Napisała, że odeszła jej najlepsza przyjaciółka i stało się to w sposób nagły i nieprzewidziany. Jej choroba była niespodziewana i przez pewien czas nikt, poza rodziną, o niej nie wiedział. „Kilka godzin temu powiedziano mi, że moja najlepsza na całym świecie przyjaciółka od pierwszego dnia 1975 roku, odeszła. Nawet nie wiedziałam, że była chora, aż do późnego wieczoru w sobotę”, napisała Nicks.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także