18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

„Świetny radiowiec”

Nie żyje dziennikarz Radia Kampus i były mąż Pauliny Młynarskiej

18.11.2022  18:51
Nie żyje Michael Moritz
Nie żyje Michael Moritz Fot: Martyn Jandula/Shutterstock

Nie żyje Michael Moritz, amerykański dziennikarz muzyczny, który od 2014 roku był związany z Radiem Kampus. To właśnie ta rozgłośnia poinformowała o śmierci Moritza.

„Zmarł świetny radiowiec”, pisze stacja Radio Kampus. Z tą rozgłośnią Michael Moritz związany był od ośmiu lat. Prowadził niedzielną audycję „Mike Check!”.

Wiele godzin rozmów o muzie, radiu i życiu – na antenie i off air… Kiedy jako młodziak dołączyłem do Jazz Radia, od pierwszych dni byłeś świetnym kumplem i przewodnikiem w radiowym świecie. Cieszę się, że przez ostatnie lata mogliśmy znowu robić razem radio. Dzięki, Mike

- napisał na Facebooku Wojciech Rodek, redaktor naczelny Radia Kampus.

Nie żyje Michael Moritz

Dziennikarz związany jest z Polską od lat 90., a audycje prowadził w Radiu Jazz i Radiu PiN, a ostatnio w Radiu Kampus. Choć był Amerykaninem, do swoich słuchaczy mówił po polsku. W latach 2007-2010 był mężem Pauliny Młynarskiej, córki Wojciecha Młynarskiego. Poznali się już w 2005 roku, lecz ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu.

Radiowy styl Michaela był nie do podrobienia. W swoich audycjach proponował często nieoczywistą i bardzo eklektyczną selekcję. Zdarzało się, że w jednej audycji potrafił miksować Beastie Boys, Jimi Hendrix, Nelly, Panterę i Milesa Davisa. Michael był też zawsze duszą towarzystwa i wspaniałym kolegą w radiu i w życiu. Jest nam smutno. Żegnamy i dziękujemy…

- napisało na Facebooku Radio Kampus.

Nie jest obecnie publicznie znana przyczyna śmierci Michaela Moritza.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także