18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odeszła legenda

Nie żyje Emilian Kamiński. Poznaliśmy przyczynę śmierci

27.12.2022  09:24
Nie żyje Emilian Kamiński
Nie żyje Emilian Kamiński Fot: Bartosz KRUPA/East News

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł sławny aktor i reżyser Emilian Kamiński. Jak czytamy na stronie WP Film, w lutym 2022 roku przeszedł on operację ze względy na problemy z oddychaniem, lecz okazało się to niewystarczające. Od lat cierpiał on na chorobę płuc.

26 grudnia 2022 roku zmarł Emilian Kamiński. Polska Agencja Prasowa potwierdziła tę informację, którą początkowo podała rzeczniczka prasowa Teatru Kamienica. Wiadomo, że Kamiński miał problemy z oddychaniem i w związku z tym przeszedł w lutym tego roku operację.

To być może są jakieś sprawy „pocovidowe”, nie mam żadnego problemy, normalnie pracuję. Grałem w weekend sztukę „W obronie jaskiniowca”, która jest strasznie wymagająca, więc chyba ze zdrowiem jest dobrze. Przecież każdy coś ma, wystarczy spojrzeć na mój PESEL, mam prawie siedem dych, to czasem zdrowie siada

- opowiadał Emilian Kamiński w rozmowie z serwisem „Plejada”.

Na co chorował Emilian Kamiński?

Zgodnie z ustaleniami „Super Expressu”, Emilian Kamiński cierpiał na chorobę płuc już od kilku lat. Zabieg, który przebył na początku roku trochę mu pomógł, lecz aktor w ostatnim czasie przeżył nawrót najgorszych objawów. Niedługo przed śmiercią nie mógł swobodnie mówić.

On kochał swój teatr i bał się, że już nigdy nie wróci na scenę, bo rokowania nie były najlepsze. Miał problemy z mówieniem i z oddychaniem. Kilka razy był w szpitalu, ale było coraz gorze, mimo że miał najlepszą opiekę i zastosowano u niego nowoczesną terapię. Zdowie niestety nie wracało

- czytamy w „Super Expressie” słowa anonimowego informatora.

Emilian Kamiński odszedł otoczony najbliższą rodziną.

Kim był Emilian Kamiński?

Emilia Kamiński zasłynął jako aktor filmowy i teatralny. Zadebiutował w 1976 roku w „Niemcach”, a później współtworzył Teatr Domowy.

To był teatr nielegalny, to był teatr, za który ścigali nas; tam groziło kilka lat więzienia, i to politycznego, także wszystko nie było takie proste

- opowiadał aktor w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Emilian Kamiński był autorem sztuk, słuchowiska radiowego oraz aktorem w uznanych produkcjach, także tych popularnych. Telewidzom zapadł w pamięć dzięki kreacjom w „Klanie” czy w „M jak miłość”.

W 2009 roku Kamiński założył Teatr Kamienica, który radził sobie w rywalizacji z silną konkurencją. Problemy pojawiły się w czasie pandemii, gdy przez reżim sanitarny coraz trudniejsze stawało się utrzymanie siedziby. Stres związany z miesięcznymi kosztami rzędu 400 tys. złotych, mógł odbić się na zdrowiu artysty.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje