18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Legenda telewizji

Nie żyje gwiazdor „Klanu” i „Ojca Mateusza”. Walczył z ciężką chorobą

07.02.2023  09:52
Nie żyje Wojciech Walasik
Nie żyje Wojciech Walasik Fot: Martyn Jandula/Shutterstock

3 lutego tego roku zmarł aktor znany m.in. z „Klanu” i „Ojca Mateusza” - Wojciech Walasik. Odszedł w wieku zaledwie 60 lat. Jak czytamy na WP Film, aktor od lat walczył z nieuleczalną chorobą.

Na Facebooku Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi potwierdziła tragiczną informację. Aktor Wojciech Walasik zmarł w piątek 3 lutego. Podano także, że uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 8 lutego, nabożeństwo żałobne rozpocznie się o godzinie 14:00 w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Leonarda w Pajęcznie.

Dotarła do nas smutna informacja, że 3 lutego, w wieku 60 lat, zmarł Wojciech Walasik, aktor, reżyser, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi w latach 2001-2011

- czytamy w informacji Akademii.

Nie żyje Wojciech Walasik

Wojciech Walasik urodził się w Łodzi w 1963 roku i już w wieku 24 lat, po uzyskaniu dyplomu łódzkiej filmówki, zaczął występować na scenie i przed kamerą. Zadebiutował w 1987 roku w spektaklu telewizyjnym „Wesele” Adama Hanuszkiewicza. Sławę zyskał dzięki rolom w „Krollu”, „Psach”, „Pokłosiu” czy „Czarnym słońcu”.

Współczesnym telewidzom najbardziej znany jest z kreacji w popularnych serialach – pojawił się „Klanie”, „Plebanii”, „Kryminalnych” czy w „Ojcu Mateuszu”. Wojciech Walasik udzielał się też jako lektor, reżyser, twórca muzyki. Jak podaje WP Film, w latach 1997-2002 był instruktorem grup teatralnych w Centrum Kształcenia Młodych w Łodzi.

Aktor w ostatnich latach walczył z ciężką i nieuleczalną chorobą, która zatrzymała jego karierę i wpędziła go w problemy finansowe. Pod koniec 2022 roku pojawiła się nawet zbiórka internetowa, która miała mu pomóc w odzyskaniu mieszkania. Wojciech Walasik miał 60 lat.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także