18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Świat telewizji w żałobie

Nie żyje sławna aktorka z kultowego serialu. Straszna choroba

06.12.2022  09:32
Nie żyje Kirstie Alley
Nie żyje Kirstie Alley Fot: Joanna Dorota/Shutterstock

Nie żyje aktorka znana z filmu „I kto to mówi” oraz serialu „Zdrówko”. Kirstie Alley zmarła w wieku 71 lat na chorobę nowotworową.

Na profilu Instagramowym Kirstie Alley pojawił się wzruszający wpis, w którym jej rodzina poinformowała o śmierci. Podano też przyczynę i okoliczności zgonu. Aktorka zmarła na chorobę nowotworową w wieku 71 lat.

Do wszystkich naszych przyjaciół na całym świecie: z przykrością informujemy, że nasza niesamowita, dzielna i kochająca matka zmarła po walce z nowotworem, który niedawno został wykryty. Była otoczona najbliższą rodziną, walczyła z całą mocą, zostawiając nam swoją niekończącą się radość życia i chęć przeżywania przygód. Choć była ikoną na ekranie, była jeszcze bardziej niesamowitą matką i babcią

- napisała w oświadczeniu rodzina zmarłej aktorki Kirstie Alley.

Kim była Kirstie Alley?

Aktorka urodziła się w 1951 roku. Największą sławę zdobyła za rolę Rebekki Howe z serialu „Zdrówka”. Grała w tej kultowej produkcji w latach 1987-1993, a za swoją pracę została uhonorowana nagrodą Emmy oraz Złotym Globem. Drugą nagrodę Emmy, uważaną za „telewizyjnego Oscara”, otrzymała za rolę w filmie TV „Mój syn moje życie”.

Dużą popularność zyskała za udział w filmie u boku Johna Travolty pt. „I kto to mówi”. Później występowała w sitcomie „Sekrety Weroniki”, gdzie wcieliła się w tytułową rolę. Na koncie ma również występ w takich klasykach jak „Star Trek II: Gniew Khana”, „Ostatni don” czy „Ucieczka”.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także