18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przykra wieść

Nie żyje kultowy polski aktor! Gwiazdor serialowych hitów sprzed lat

24.05.2023  11:23
Nie żyje Bronisław Surmiak
Nie żyje Bronisław Surmiak Fot: Nowaczyk/Shutterstock

Na stronie na Facebooku Teatru Kwadrat pojawiła się niezwykle smutna informacja o śmierci Bronisława Surmiaka. Gwiazdor telewizji odszedł w wieku 89 lat.

Nie żyje Bronisław Surmiak, aktor sławny z udziału w serialach takich, jak „Lokatorzy” czy „Graczykowie”. Gwiazdor telewizji, który odszedł w wieku 89 lat, zmarł 22 maja. O jego śmierci poinformował warszawski Teatr Kwadrat. Surmiak występował w tej placówce w latach 1986-2000.

Odszedł Bronisław Surmiak, aktor Teatru Kwadrat w latach 1986 - 2000. W sierpniu tego roku skończyłby 90 lat. Wcześniej należał do zespołów Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza, Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego, Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki, Teatru Ziemi Mazowieckiej, Teatru Popularnego, Teatru Rozmaitości czy Teatru na Woli. Na scenie Kwadratu stworzył niezapomniane kreacje w takich spektaklach jak "Rozmowy przy wycinaniu lasu", "Dwaj panowie B", "Król", "Mandat", "Indyk", "Mayday", czy "Okno na parlament"

- napisał Teatr Kwadrat na Facebooku.

Nie żyje Bronisław Surmiak. Gwiazdor telewizji i teatru miał 89 lat

Jak czytamy na stronie WP Film, Bronisław Surmiak urodził się w 1953 roku i podczas swojej kariery związany był z Teatrem Ateneum, Bałtyckim Teatrem Dramatycznym czy Teatrem Kwadrat. Największą popularność zdobył dzięki udziałowi w serialach telewizyjnych. Bronisław Surmiak pojawił się w takich produkcjach, jak „Graczykowie”, „Lokatorzy”, „Polskie drogi” czy „Zmiennicy”.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje