18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odszedł youtuber Ravgor

Nie żyje kultowy twórca. Jego filmy widziały miliony Polaków

19.07.2023  09:10
Nie żyje Rafał Górecki
Nie żyje Rafał Górecki Fot: Martyn Jandula/Shutterstock

W miniony wtorek w wyniku upadku z 12. piętra bloku zmarł kultowy twórca internetowy, znany jako Ravgor. Rafał Górecki miał 35 lat. W czasach największej popularności, jego nagrania obejrzały miliony Polaków. Ravgor najprawdopodobniej cierpiał na depresję.

We wtorek w Tychach zmarł 35-letni Rafał Górecki, lepiej znany jako Ravgor. Mężczyzna zasłynął humorystycznymi filmikami na platformie YouTube i w przeszłości był jednym z najbardziej popularnych twórców na platformie w Polsce. Na Facebooku pojawił się wpis jego brata, Marcina.

Cześć, Z wielką przykrością informuję, że mój brat Rafał zmarł dzisiaj po południu. Jak pewnie większość z Was wie, przez ponad połowę swojego życia, dzielnie i otwarcie walczył. Niestety, pomimo opieki rodziny, wielu prób leczenia oraz terapii, przegrał z chorobą. Datę i miejsce pogrzebu przekażemy wkrótce - napisał Marcin Górecki.

Nie żyje Rafał Górecki. Ravgor był sławnym youtuberem ze Śląska

NaTemat podaje, że policja otrzymała zgłoszenie o godzinie 13:00 dotyczące upadku mężczyzny z wysokości 12. piętra. Nie udało się go uratować mimo szybkiej interwencji służb.

Ravgor działał na YouTube od 2011 roku i obserwuje go tam obecnie ponad 650 tys. użytkowników. Jego nagrania widziały miliony osób. Jego treści były głównie humorystyczne i polegały na robieniu żartów przechodniom. Przy czym były to głównie przyjazne, pozytywne psikusy. Przykładowo bił brawo osobom, które trafiły śmieciem do śmietnika albo stał pod apteką i pytał, jak do niej trafić. Jego niewinne żarty wzbudzały pogodne reakcje przechodniów.

W pewnym momencie youtuber otwarcie poinformował swoich fanów, że cierpi na depresję. Wówczas nagłaśniał problem zdrowia psychicznego i apelował o zajęcie się tym kryzysem u dzieci młodzieży.

1,5 mln ludzi w Polsce ma depresję a zaburzenia psychiczne 8 MILIONÓW. Zastanawiam się jak zmniejszyłaby się ta liczba, gdybyśmy mieli w szkołach podstawowych i średnich, chociaż podstawy radzenia sobie z emocjami - napisał na Facebooku już w 2018 roku.

Jeśli przeżywasz kryzys i masz myśli samobójcze, skontaktuj się z Kryzysowym Telefonem Zaufania – 116 123 (codziennie 14-22), z Kryzysowym Telefonem Zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111 lub z Całodobowym centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym – 800 70 22 22. Eksperci czekają na Twój telefon, daj sobie pomóc.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje