18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odszedł sławny aktor

Nie żyje legenda horroru. Jego postać przerażała wiele pokoleń

03.02.2023  16:26
Nie żyje George P. Wilbur
Nie żyje George P. Wilbur Fot: COLLECTION CHRISTOPHEL/Trancas Intl Films/Eastnews, Facebook

Nie żyje legendarny aktor filmowy, najbardziej znany z roli Michaela Myersa w serii filmów „Halloween”. George P. Wilbur miał 81 lat.

Informację o śmierci George’a P. Wilbura potwierdził jego przyjaciel i kolega po fachu Christopher Durand. Na Facebooku zamieścił krótką wiadomość.

George P. Wilbur zmarł zeszłej nocy. George, byłeś człowiekiem z klasą i byłeś bardzo kochany. Będzie cię brakować. Spoczywaj w pokoju

- napisał Durand.

Nie żyje George P. Wilbur

George P. Wilbur zostanie zapamiętany przede wszystkim z roli Michaela Myersa, zamaskowanego psychopaty z serii filmów „Halloween”. Aktor pojawił się w czwartej, piątej i szóstej części serii, które wyszły w latach 80. i 90. Jego dorobek jest jednak znacznie bogatszy, a swoją przygodę z kinem zaczął on od kaskaderstwa.

W 1966 roku był kaskaderem Johna Wayne’a w filmie „El Dorado”. Działał też na planie „Szklanej pułapki”, „Egzorcysty III” czy „Pamięci absolutnej”. Na koncie ma też udział w „Mission: Impossible” oraz „Podpalaczce”.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także