18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odchodzą najlepsi

Nie żyje legenda muzyki. Grał z Milesem Davisem i Carlosem Santaną

03.03.2023  17:18
Nie żyje Wayne Shorter
Nie żyje Wayne Shorter Fot: noomsitiracht/Shutterstock

Nie żyje Wayne Shorter, legendarny jazzman, który występował z Milesem Davisem. 89-letni muzyk często współpracował z największymi gwiazdami muzyki – m.in. Joni Mitchell czy Carlosem Santaną.

Nie żyje legendarny jazzman i jeden z najwybitniejszych amerykańskich saksofonistów. Wayne Shorter miał 89 lat, a o jego śmierci poinformowano poprzez oficjalne konto na Facebooku.

Dziś o 4 rano Wayne Shorter spokojnie kontynuował swoją wspaniałą podróż w nieznane. Był otoczony kochającą rodziną. Cytując go: „Czas iść po nowe ciało i wrócić, aby kontynuować misję”

- czytamy w poście na Facebooku.

Nie żyje Wayne Shorter

Wayne Shorter był bardzo wpływowym muzykiem jazzowym. Przez pół wieku kształtował scenę muzyczną, a „New York Times” pisze o nim jako o „enigmatycznym, nieustraszonym saksofoniście, który ukształtował kolor i kontur współczesnego jazzu jako jeden z jego najbardziej podziwianych kompozytorów”.

Wayne Shorter należał do najsławniejszych zespołów muzyki jazzowej – Miles Davis Quintet oraz Art Blakey & The Jazz Messengers. Później założył z Davisem Weather Report. To właśnie z Shorterem Miles Davis nagrał legendarne „Bitches Brew”. Poza tym Shorter pracował z innymi kultowymi artystami, m.in. z Carlosem Santaną i Joni Mitchell.

Wayne’a Shortera pożegnał na swoim koncie na Facebooku inny geniusz jazzu, Herbie Hancock. Muzyk grał z Shorterem w Miles Davis Quintet.

Wayne Shorter, mój najlepszy przyjaciel, zostawił nas z odwagą w sercu, miłością i współczuciem dla wszystkich oraz duchem poszukiwania wiecznej przyszłości. Był gotowy na swoje odrodzenie

- pisze Hancock.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje