18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielki muzyk

Nie żyje legenda rocka, założyciel jednego z najsławniejszych zespołów

06.03.2023  09:03
Nie żyje Gary Rossington
Nie żyje Gary Rossington Fot: Emeric Claudiu/Shutterstock

Jak poinformowali członkowie grupy Lynyrd Skynyrd, w niedzielę zmarł jeden z założycieli zespołu. Gary Rossington miał 71 lat.

W niedzielę 5 marca zmarł Gary Rossington, założyciel słynnego amerykańskiego zespołu rockowego Lynyrd Skynyrd. Muzyk miał 71 lat. O jego śmierci poinformowali członkowie zespołu na Facebooku.

Z największym współczuciem i smutkiem musimy poinformować, że straciliśmy dzisiaj naszego brata, przyjaciela, członka rodziny, autora tekstów i gitarzystę Gary’ego Rossingtona. Gary jest teraz ze swoimi braćmi Skynyrd i rodziną w niebie i gra nieźle, jak zawsze

- czytamy.

Nie żyje Gary Rossington

„Rolling Stone” przypomina, że zmarły w niedzielę Gary Rossington był ostatnim żyjącym członkiem-założycielem grupy i magazyn określił go jako osobę, „która oszukała śmierć więcej niż raz”. Wcześniej przetrwał on w 1976 roku wypadek samochodowy, a w 1977 roku katastrofę samolotu.

Lynyrd Skynyrd wydał swój debiutancki album w 1973 roku. Zamykający utwór, prawie 10-minutowy "Free Bird", stał się wizytówką Lynyrd Skynyrd - skomentowała agencja Reutera. "Free Bird" znajduje się na liście 500 utworów, które ukształtowały rock and rolla - twierdzi amerykańskie muzeum, Rock and Roll Hall of Fame.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje