18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

„Nagła choroba”

Nie żyje legendarny aktor, gwiazda „Klanu” i „Pierwszej miłości”

22.03.2023  13:40
Nie żyje Warszosław Kmita - kim był, gdzie grał?
Nie żyje Warszosław Kmita - kim był, gdzie grał? Fot: Anatoliy Sanin/Shutterstock

Nie żyje 79-letni aktor znany z „Klanu” i „Pierwszej miłości” Warszosław Kmita. Odszedł po nagłej i krótkiej chorobie.

Informację o śmierci Warszosława Kmity podało Studium Animatorów Kultury w Kaliszu na swoim profilu w mediach społecznościowych. Warszosław Kmita miał 79 lat i był aktorem znanym z popularnych polskich seriali takich, jak „Klan” i „Pierwsza miłość”. Aktor odszedł nagle w nocy z 16 na 17 marca w wieku 79 lat.

Kim był Warszosław Kmita? W czym grał?

Studium Animatorów Kultury w Kaliszu podało na Facebooku informację o śmierci Warszosława Kmity.

Pogrążona w głębokim smutku i żalu przekazuję bardzo smutną dla szkoły informację o odejściu – w nocy z 16 na 17 marca 2023 roku – Warszosława z Woli Kmity. Nagła i krótka choroba odebrała szkole znakomitego klasyka – Wykładowcę, a nam wszystkim – Przyjaciela i Kolegę

- czytamy.

Natomiast na stronie e-teatr.pl aktora Warszosława Kmitę wspomina Michał Trusz.

Dzięki wielu rozmowom i praktycznej pracy uczestnicy jego zajęć rozumieli istotę pracy aktora, artysty. Jego otwartość, niezwykłe klasyczne i czyste spojrzenie na pracę aktora na scenie sprawiały, że jego wychowankowie dzisiaj znajdują się we właściwym miejscu zawodowym i nierzadko kontynuują jego filozofię pracy aktora

- pisze Trusz.

Warszosław Kmita nie żyje
Warszosław Kmita nie żyje Fot: Facebook Studium Animatorów Kultury w Kaliszu

Warszosław Kmita w „Klanie” i „Pierwszej miłości”

Warszosław Kmita urodził się w 1943 roku, a Wydział Aktorski PWSTiF w Łodzi ukończył w 1069 roku. Wtedy też zaliczył swój debiut na scenie teatru. Występował w Teatrze Ziemi Łódzkiej, Teatrze im. Jaracza w Olsztynie, Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Teatrze Rozmaitości w Warszawie i w Teatrze Polskim w Szczecinie.

Choć Warszosław Kmita był aktorem teatralnym, największą rozpoznawalność zdobył dzięki rolom w popularnych polskich serialach, a także filmach. Pojawił się m.in. w filmach „Dzień oczyszczenia” czy „Protokół”, a także w serialach „Klan”, „Pierwsza miłość” i „Gorący temat”.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także