18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zmarł Pee-wee Herman

Nie żyje legendarny aktor. Zmarł po długiej walce z chorobą

01.08.2023  09:26
Nie żyje Paul Reubens
Nie żyje Paul Reubens Fot: jarizPJ/Shutterstock

Nie żyje odtwórca roli kultowego Pee-wee Hermana, Paul Reubens. Miał 70 lat i przez wiele lat zmagał się z nowotworem.

We wpisie na jego profilu na Instagramie poinformowano o śmierci Paula Reubensa. Aktor zmarł w wieku 70 lat po długiej walce z chorobą nowotworową. Gwiazdor zasłynął przede wszystkim rolą Pee-wee Hermana, osobliwego mężczyzny w szarym garniturze i czerwonej muszce, którego cechował charakterystyczny śmiech.

Zeszłej nocy pożegnaliśmy Paula Reubensa, kultowego amerykańskiego aktora, komika, scenarzystę i producenta, którego ukochana postać Pee-wee Herman zachwyciła pokolenia dzieci i dorosłych swoim pozytywnym nastawieniem, fantazją i wiarą w znaczenie życzliwości. Paul przez lata odważnie i prywatnie walczył z rakiem dzięki swojej charakterystycznej wytrwałości i dowcipowi. Utalentowany i płodny talent, na zawsze będzie żył w panteonie komedii i w naszych sercach jako cenny przyjaciel i człowiek o niezwykłym charakterze i hojności ducha - czytamy w oświadczeniu.

Nie żyje Paul Reubens. To on powołał do życia kultowego Pee-wee Hermana

Jak czytamy na stronie tvn24.pl, Reubens przed śmiercią opublikował wiadomość do fanów. Przeprosił ich wpierw, że nie informował ich nigdy wcześniej o tym, że walczy z rakiem. Zmagał się z nowotworem aż 6 lat. „Zawsze czułem ogromną miłość i szacunek od moich przyjaciół, fanów i osób mnie wpierających. Bardzo was wszystkich kocham i cieszę się, że mogę dla was tworzyć sztukę”, czytamy.

Paul Reubens urodził się jako Paul Rubensfeld w Peekskill w stanie Nowy Jork w 1952 roku. Zaczynał jako komik w latach 70. i dołączył do trupy The Groundlings. W 1982 roku stworzył i rozpoczął odgrywanie postaci Pee-wee Hermana. W tej roli pojawiał się w wielu programach, serialach i filmach.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje