18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Straszne wieści

Nie żyje młody trener AC Milan. Tragiczne okoliczności śmierci

25.01.2023  12:38
Nie żyje Patrizio Billio
Nie żyje Patrizio Billio Fot: Joanna Dorota/Shutterstock

Cały świat piłki nożnej pogrążył się w żałobie po śmierci Patrizio Billio. 48-letni trener AC Milan i były piłkarz tej drużyny zmarł na atak serca podczas gry w padla.

Jak czytamy na stronie WP Sportowe Fakty, zmarł Patrizio Billio, wychowanek klubu AC Milan i trener tej drużyny. Na co dzień 48-letni sportowiec mieszkał w Kuwejcie, gdzie zajmował się lokalną szkółką zespołu. Przeprowadził się tam w 2011 roku. Przyczyną jego śmierci był atak serca, którego doznał podczas gry w padla.

Przedwcześnie odszedł od nas Patrizio Billio, który dorastał w naszych szkółkach młodzieżowych, a od 2011 roku pracował jako trener w naszej szkółce w Kuwejcie. Cała rodzina Rossoneri łączy się w bólu z jego bliskimi. Spoczywaj w pokoju Patrizio

- czytamy w oświadczeniu AC Milanu.

Nie żyje Patrizio Billio

Komunikat o śmierci trenera opublikowała też akademia w Kuwejcie, w której pracował.

W ciągu ostatnich 10 lat Billio wykonał niesamowitą pracę, mocno podnosząc standardy treningowe akademii AC Milan w Kuwejcie. Zawsze będziemy o Tobie pamiętać. Nasze najszczersze kondolencje kierujemy do rodziny Patrizio

- czytamy w mediach społecznościowych.

Billio był wychowankiem Milanu, lecz nigdy nie zadebiutował w seniorskim zespole. Grał w londyńskim Crystal Palace, później w szkockim Dundee. Po zakończeniu kariery jako piłkarz, został trenerem.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także