18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Świat MMA w żałobie

Nie żyje polska gwiazda KSW. Przegrał walkę o życie

Wojciech Kozicki
18.11.2022  14:13
Nie żyje polska gwiazda KSW Rafał Moks. MMA w żałobie
Nie żyje polska gwiazda KSW Rafał Moks. MMA w żałobie Fot: Albin Marciniak/East News

Wielka tragedia, ogromny smutek. Nie żyje polska gwiazda KSW. Zmarł zawodnik MMA Rafał Moks. Jaka była przyczyna śmierci 36-latka?

Niestety, została potwierdzona smutna wiadomość. Nie żyje zawodnik MMA i KSW Rafał Moks. Od 2016 roku nie toczył walk. Portal mma.pl informuje nieoficjalnie, że fighter jeszcze w tym roku miał wrócić do klatki i znów walczyć. Krążyły plotki, że jego przeciwnikiem miał być Kacper Koziorzębski. Zmarł jednak mając zaledwie 36 lat. Przyczyna śmierci sportowca nie została ujawniona.

MMA i KSW w żałobie. Rafał Moks nie żyje

Radio ZET przypomina, że Rafał Moks w ramach kontraktu z KSW stoczył 8 walk i wygrał 4. Ostatni raz walczył w 2016 roku na gali KSW 35: Khalidov versus Karaoglu. Jego ciosom uległ wówczas Robert Radomski. Jego łączny bilans w MMA wynosił 11 zwycięstw i 8 porażek. 

Dochodzą dramatyczne informacje ze Szczecina. Rafał Moks nie żyje... Zdecydowanie za wcześnie" - przekazał na Twitterze Maciej Turski z Kanału sportowego.

Podczas kariery w sportach walki jego przeciwnikami byli m.in. Aslambek Saidov, Borys Mańkowski, Marcin Naruszczka i DanielAcacio.

Zawodnik wywodzący się ze szczecińskiego środowiska MMA ma też niestety ciemną stronę. Przerwa w zawodowej karierze spowodowana była również zatrzymaniem przez Centralne Biuro Śledcze w 2018 roku. Moks znalazł się w areszcie i usłyszał poważne zarzuty prowadzenia gangu. W marcu 2021 roku zawodnik MMA wyszedł z więzienia. Od tamtej pory mówiło się, że z czasem wróci do profesjonalnego sportu. Bardzo mocno wierzyli w niego trenerzy i przyjaciele z Berserkers Team - przypomina Przegląd Sportowy.

Czytaj także