18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Legenda polskiego kina

Nie żyje reżyser kultowych komedii „Kogel-mogel” i „Och, Karol”

07.12.2022  08:56
Nie żyje Roman Załuski
Nie żyje Roman Załuski Fot: Martyn Jandula/Shutterstock

Nie żyje Roman Załuski, uznany polski reżyser i scenarzysta najbardziej rozpoznawalny jako twórca kultowych komedii „Kogel-mogel” i „Och, Karol”. Zmarł w wieku 85 lat. Nie podano przyczyny śmierci.

Odszedł Roman Załuski. Informację o jego śmierci podało Stowarzyszenie Filmowców Polskich, pisząc zarazem, że ceniony reżyser zmarł już 29 listopada. Jednakże dopiero teraz zdecydowano się podać informację o jego śmierci. Pogrzeb już się odbył. Roman Załuski był jednym z ważnych twórców dla polskiej kultury, którego filmy, do których pisał scenariusze, zapisały się w zbiorowej świadomości.

Roman Załuski nie żyje

Roman Załuski był reżyserem i scenarzystą, urodzonym 10 grudnia 1936 roku. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową w Łodzi i niedługo później podbił serca i umysły Polaków swoimi kultowymi komediami.

Załuski największą popularność i uznanie zdobył dzięki filmom „Kogel-mogel” oraz „Och, Karol”. Na swoim koncie ma też produkcje „Anatomia miłości”, „Wyjście awaryjne”, „Galimatias czyli Kogel-mogel II”, czy „Komedia małżeńska”. Za swoją pracę wielokrotnie był nominowany do Złotego Lwa.

Roman Załuski zmarł 29 listopada w Warszawie.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także