18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przykra wieść

Nie żyje sławna aktorka z „Na Wspólnej”. Zrezygnowała z terapii

23.01.2023  13:05
Nie żyje Barbara Radecka
Nie żyje Barbara Radecka Fot: Marian Weyo/Shutterstock

Zmarła polska aktorka i reżyserka teatralna znana najbardziej ze swojego udziału w serialach „Na Wspólnej” i „Przyjaciółkach”. Barbara Radecka miała 84 lata.

Strona internetowa filmpolski.pl podała informację, że zmarła Barbara Radecka. Jej bliscy poinformowali natomiast, że w najbliższym czasie pojawią się informacje na temat pogrzebu.

Odeszła w spokoju, w domu, u boku swojego męża, mojego dziadka Janusza, z którym spędziła aż 63 lata. (…) Po niedawnym zdiagnozowaniu nowotworu zrezygnowała z terapii – wolała odejść w spokoju. (…) Chciała zejść ze sceny na własnych warunkach – świadomie i bez ociągania

- przekazał wnuk aktorki.

Nie żyje Barbara Radecka

Barbara Radecka urodziła się w 1938 roku. Była sławną aktorką i reżyserką teatralną, ale udzielała się też społecznie.

Była aktywna społecznie – wspierała dzieci z domów dziecka, które często brała pod częściową opiekę i wychowanie. Do ostatnich lat miała niespożytą energię – jednym z jej autorskich projektów w późniejszych latach był istniejący od 2012 roku amatorski Teatr Pogotowie Poetyckie

- pisze jej wnuk.

Polskiemu telewidzowi Barbara Radecka najbardziej znana jest z udziału w popularnych serialach - „Na Wspólnej”, „Plebania”, „Pitbull”, „Na sygnale” czy „Przyjaciółki”.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje