18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odeszła legenda

Nie żyje sławna aktorka z serialu dla młodzieży. Walczyła z chorobą

26.07.2023  11:29
Nie żyje Pamela Blair
Nie żyje Pamela Blair Fot: Kamila Aftanska/Shutterstock

Aktorka sławna z seriali „Sabrina, nastoletnia czarownica” i „Wszystkie moje dzieci” zmarła w wieku 73 lat. Pamela Blair zmagała się z ciężką chorobą.

Nie żyje Pamela Blair, która zasłynęła rolą w serialach „Sabrina, nastoletnia czarownica” oraz „Wszystkie moje dzieci”. Sławna aktorka miała 73 lata, a w przeszłości zmagała się z ciężką chorobą. Blair cierpiała na przewlekłe limfocytarne zapalenie mózgu odpowiadające na leczenie sterydami (CLIPPERS). Odeszła 23 lipca tego roku. Dużą popularność zdobyła dzięki roli w broadwayowskim musicalu „A Chorus Line”.

Z przykrością informuję, że moja siostra spod znaku Strzelca odeszła, aby występować z jej kolegami z „A Chorus Line” wśród chmur. Walt Disney, Pammie i ja urodziliśmy się tego samego dnia. Zawsze pisałyśmy do siebie tego dnia, niezależnie od tego, gdzie byłyśmy - napisała jej przyjaciółka, Baayork Lee.

„Jesteś już wolna Pammie, więc tańcz, tańcz wśród gwiazd”, dodała Lee.

Nie żyje Pamela Blair. Kim była i gdzie grała aktorka?

Pamela Blair urodziła się 5 grudnia 1949 roku w Bennington w stanie Vermont. Blair była przede wszystkim aktorką teatralną, choć szerszą rozpoznawalność zdobyła na ekranach telewizorów. Debiutowała na Broadwayu w spektaklu „Promises, Promises”, a jej przełom nastąpił we wspomnianym „A Chorus Line” z 1974 roku.

Telewidzowie poznali ją jako panią Goodman w operze mydlanej „Wszystkie moje dzieci”. Zagrała także matkę Sabriny w „Sabrina, nastoletnia czarownice”. Za rolę w serialu „Wszystkie moje dzieci” otrzymała nominację do nagrody Emmy. Na dużym ekranie pojawiła się w filmie Woody’ego Allena - „Annie” z 1982 roku.

Jej mężem od 1984 roku był Don Scardino, z którym rozwiodła się po zaledwie siedmiu latach.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje