18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Legenda polskiej sceny

Nie żyje sławna polska aktorka! W młodym wieku zabrała ją choroba

16.11.2023  09:20
Nie żyje Katarzyna Pawlak
Nie żyje Katarzyna Pawlak Fot: Martyn Jandula/Shutterstock

Portal Film Polski informuje o śmierci sławnej polskiej aktorki. Katarzyna Pawlak miała tylko 62 lata, a w chwili śmierci ważyła zaledwie 30 kilogramów. Musiała przerwać pracę z powodu strasznej choroby, jak donosi portal WP Film.

Polskę obiegła smutna wieść. W wieku zaledwie 62 lat zmarła Katarzyna Pawlak, sławna aktorka teatralna i filmowa, a także dziennikarka pracująca w radiu. Pawlak rozpoczęła swoją karierę jeszcze we wczesnej młodości – zanim ukończyła szkołę, miała na swoim koncie aż 11 ról, jak donosi WP Film. Natomiast na studiach zagrała główną rolę w produkcji filmowej. Chodzi o „Romans z intruzem”.

Katarzyna Pawlak pojawiła się w takich popularnych produkcjach, jak „Inna”, „Siedem stron świata”, „Ptaki, ptakom” czy „300 mil do nieba”. Jako dziennikarka radiowa pracowała w Radiu Łódź.

Katarzyna Pawlak nie żyje. Straszna choroba przerwała karierę

Katarzyna Pawlak szła jak burza i budowała swoją karierę na polskich scenach teatralnej i filmowej. Niestety, usłyszała potworną diagnozę – stwardnienie rozsiane. Choroba jest nieuleczalna i rozwija się w czasie, a Pawlak trafiła na wózek inwalidzki. Z czasem aktorka miała problemy z samodzielnością i nie mogła sama wykonywać podstawowych czynności życiowych. Pod koniec życia ważyła tylko 30 kg.

Samodzielnie może unieść do ust mała butelkę z sokiem, który popija. Trzeba ją karmić, a i to nie jest łatwo, bo w ogóle nie ma apetytu - mówiła matka aktorki w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Katarzyna Pawlak zmarła 9 listopada w wieku 62 lat.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje