18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Żegna ją świat muzyki

Nie żyje sławna wokalistka. W młodym wieku zabrała ją choroba

07.11.2022  11:14
Nie żyje Mimi Parker
Nie żyje Mimi Parker Fot: Martyn Jandula/Shutterstock

Nie żyje Mimi Parker, wokalistka i perkusistka zespołu Low. Zmarła na raka w wieku 55 lat.

Nie żyje Mimi Parker, który słynęła głównie z pracy w indierockowym zespole Low. Była tam zarówno wokalistką, jak i perkusistką. O śmierci legendarnej artystki poinformował jej zespół, w którym gra również jej mąż, Alan Sparkhawk, w poruszającym wpisie na Twitterze.

Przyjaciele, trudno jest nam wyrazić wszystko, co czujemy w krótkiej wiadomości, ale ostatniej nocy zmarła Mimi. Była otoczona rodziną i miłością, również waszą. Niech jej imię pozostanie dla was bliskie i święte. Dzielcie ten moment z kimś, kto was potrzebuje. Miłość jest w rzeczywistości rzeczą najważniejszą

- możemy przeczytać.

Zdrowie Mimi Parker. Kim była, na co chorowała?

W ostatnim czasie grupa Low zmuszona była do odwołania europejskich koncertów, właśnie ze względu na stan zdrowia Mimi Parker. Wokalistka i perkusistka zespołu leczyła zdiagnozowanego w 2020 roku raka.

Mimi założyła zespół Low w 1993 roku wraz z basistą Johnem Nickolsem. Grają muzykę określaną jako slowcore rock i nagrali aż 13 albumów.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także