18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielka kariera

Nie żyje sławny aktor! Jego najsłynniejszy film widział każdy fan kina

26.06.2023  09:11
Nie żyje Frederic Forrest
Nie żyje Frederic Forrest Fot: Martyn Jandula/Shutterstock

23 czerwca tego roku, w wieku 86 lat, odszedł aktor znany z udziału w filmie „Czas apokalipsy”. Frederic Forrest pojawił się też w innych produkcjach Francisa Forda Coppoli.

Sławna amerykańska piosenkarka Bette Midler przekazała na Twitterze informację o śmierci Frederica Forresta.

Zmarł wspaniały i kochany Frederic Forrest. Dziękuję wszystkim jego fanom i przyjaciołom za wsparcie w ostatnich kilku miesiącach. Był niezwykłym aktorem i genialnym człowiekiem. Mam szczęście, że był obecny w moim życiu. Odszedł w pokoju - napisała Midler.

W oświadczeniu pożegnał go wielokrotny współpracownik i jeden z najwybitniejszych filmowców w dziejach Stanów ZjednoczonychFrancis Ford Coppola.

Freddie Forest był słodką, kochaną osobą, wspaniałym aktorem i dobrym przyjacielem. Jego strata jest dla mnie bardzo bolesna - napisał Coppola.

Nie żyje Frederic Forrest. W czym grał sławny aktor?

Frederic Forrest urodził się w 1936 roku w Waxahachie w stanie Teksas. Zmarł w tym roku dnia 23 czerwca po długiej walce z chorobą. Miał 86 lat. Polscy fani kina na pewno pamiętają go z „Czasu apokalipsy” z 1979 roku. Jak pisze portal WP Film, Forrest wcielił się w tam rolę „Chefa”, byłego szefa kuchni z Nowego Orleanu.

Forrest przypadł do gustu Francisowi Fordowi Coppoli i pojawił się w trzech innych jego filmach – kultowej „Rozmowie”, a także w „Tym od serca” i „Tuckerze – konstruktorze marzeń”. Za rolę w filmie „Róża”, Forrest otrzymał nominacje do Oscara i Złotego Globu w kategorii najlepszego aktora drugoplanowego. Grał tam kochanka piosenkarki Mary Rose Foster, a w jej rolę wcieliła się właśnie Bette Midler.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje