18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odszedł „Gruda”

Nie żyje sławny muzyk zespołu Kult! Gwiazdor miał tylko 61 lat

03.10.2023  08:54
Nie żyje Janusz Grudziński
Nie żyje Janusz Grudziński Fot: Martyn Jandula/Shutterstock

Nie żyje wieloletni klawiszowiec zespołu Kult. Jego przyjaciele poinformowali o śmierci. Janusz „Gruda” Grudziński miał tylko 61 lat.

Nie żyje Janusz Grudziński, wieloletni klawiszowiec legendarnego zespołu Kult. Muzyk urodził się w 1961 roku i miał zaledwie 61 lat. Podczas swojej kariery grał na klawiszach, gitarze, a także na wiolonczeli. Był jednym z muzyków Kultu z najdłuższym stażem w zespole. Jako pierwszy o śmierci Janusza Grudzińskiego poinformował Robert Mazurek, dziennikarz związany z RMF FM.

Nie żyje Janusz Grudziński, przez lata klawiszowiec Kultu, niezapomniany Xiążę Warszawski, wspaniały przyjaciel… (…) Moja żona najpierw się rozpłakała, a potem roześmiała przypominając jak Janusz na koncertach grał i JEDNOCZEŚNIE czytał książkę - napisał Robert Mazurek na X.com.

Nie żyje Janusz „Gruda” Grudziński. Muzyk grał przez wiele lat w zespole Kult

Janusz „Gruda” Grudziński grał wraz z Kazikiem Staszewskim w Kulcie w latach 1982-1987, 1989-1998 i od 1999 roku. Brał udział w pisaniu klasycznych hitów zespołu takich, jak „Arahja” czy „Czarne słońca”. Janusz Grudziński odpowiedzialny jest także za muzykę filmową, którą możemy choćby usłyszeć w „Rodzinie zastępczej”. Nagrał także krążki z zespołami Orkiestra na zdrowie oraz Przyjaciele. Jako Xiążę Warszawski wydał w 2006 roku album „Olśnienie”.

Grudziński odszedł z Kultu w 2020 roku. „Jasiu, życzymy Ci jak najlepiej, chociaż jest nam niezmiernie przykro z tego powodu. Łudziliśmy się, że może zmienisz swoją decyzję, ale niestety stwierdziłeś, że jest ona nieodwołalna. Dziękujemy Ci za dotychczasową współpracę”, pisał wówczas zespół Kult.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje