18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Autor wielu hitów

Nie żyje sławny piosenkarz. Gwiazdor zmarł nagle w wieku 71 lat

01.06.2023  08:59
Nie żyje Jean-Louis Murat
Nie żyje Jean-Louis Murat Fot: AlicjaRzepa/Shutterstock

Francuska agencja podała informację o śmierci popularnego francuskiego piosenkarza i barda Jean-Louisa Murata. Wokalista zmarł nagle w wieku 71 lat.

Nie żyje Jean-Louis Murat nie żyje. Poeta, aktor i autor piosenek zmarł 25 maja 2023 roku w swoim domu w Orcival we Francji. Jego śmierć była nagła i niespodziewana – artysta, wedle informacji „Le Monde”, zmarł na skutek zatrzymania akcji serca niedługo po tym, jak obudził się z bólem nogi. Zdążył jeszcze wezwać pogotowie, lecz nie udało się ocalić jego życia. Murat cierpiał na zatorowość płucną, której przyczyną było zapalenie żył.

Informacja o śmieci Jean-Louisa Murata pojawiła się na jego profilu na Facebooku.

Z ogromnym smutkiem informujemy, że dzisiaj odszedł artysta, autor, kompozytor, wykonawca Jean-Louis Murat. To niezwykle tragiczne i nagłe odejście pozostawia ogromną pustkę we francuskim krajobrazie muzycznym. Jean-Louis Murat był wyjątkowym artystą. Z wyjątkowym dorobkiem. Jean-Louis Murat był jednym z największych francuskich poetów swojego pokolenia. Miał 71 lat. Wszystkie nasze myśli towarzyszą jego rodzinie i bliskim, łączymy się z nimi w bólu

- napisano.

Nie żyje Jean-Louis Murat. Francuski piosenkarz zmarł nagle w swoim domu

Jean-Louis Murat urodził się jako Jean-Louis Bergheaud 28 stycznia 1952 roku. Wychowywał się w miejscowości Murat-le-Quaire, a nazwa wioski zainspirowała jego pseudonim artystyczny. Murat zajmował się na początku muzyką rockową, lecz z czasem poszedł w stronę poezji.

Pieśniarz słynął z kontrowersji i prowokujących tekstów. Jedna z jego pierwszych piosenek została ocenzurowana we francuskim radiu. Łącznie nagrał 25 albumów, a jego największe przeboje to „Si je devais manquer de toi” i „Cheyenne Autumn”. Rozpoznawalność przyniósł mu natomiast hit „Regrets” z 1991 roku, nagrany wspólnie z Mylène Farmer.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje