Dno i metry mułu

Nietypowe imię dla chłopca? To już przegięcie

04.06.2019  15:13
Nietypowe imię dla chłopca? To już przegięcie
Nietypowe imię dla chłopca? To już przegięcie Fot: Andrzej Zbraniecki/East News

Wyobraźcie sobie najbardziej nietypowe imię dla chłopca. Macie to? No to teraz przeczytajcie o pomyśle rodziców, który z pewnością nie zmieści Wam się w głowie.

Imię dla chłopca, imię dla dziewczynki... To zawsze wyzwanie dla świeżo upieczonych rodziców. W końcu w momencie nadania imienia naszemu dziecku w pewnym sensie decydujemy o całej jego przyszłości - będziemy odpowiedzialni za to, jak do końca życia zwracać się będą do niego inni ludzi. Warto więc wybrać tak, żeby maluch nie musiał się tego wstydzić.

Niektórzy są zdania, że imię musi się wyróżniać z tłumu. Nie każdy jednak wychodzi na oryginalności swoich rodziców dobrze. Wyobraziliście już sobie najbardziej nietypowe imię dla chłopca? No to posłuchajcie tego...

Imię dla chłopca, w które ciężko uwierzyć

Pewni rodzice postanowili nazwać swojego synka Diesel. Tak, dokładnie jak silnik. Jedynie babcia dziecka nie była zachwycona tym pomysłem, co wydaje się całkiem przytomną myślą.

Nie możesz go tak nazwać, to za bardzo kojarzy się z samochodem! – podobno dosłownie krzyczała teściowa kobiety, która takie imię wybrała dla swojego dziecka.

Mało tego, ta historia ma jeszcze finał w końcu przyjaźni między matką chłopca, a jej przyjaciółką, która nazwała swojego malucha tak samo. 

Kiedy Diesel miał sześć miesięcy, moja przyjaciółka Amanda, zdradziła, że również spodziewa się dziecka. Dużo czasu spędzała z Dieselem, mówiąc jaki on śliczny, a posiadanie syna to jej spełnienie marzeń. Kiedy jej termin porodu się zbliżał, zapytała mnie jak się pisze imię Diesel. Spytałam ją, dlaczego chce wiedzieć, a ona na to: Zamierzam nazwać tak mojego synka. Byłam przekonana, że żartuje - opowiada matka "pierwszego Diesla".

No cóż, owa Amanda jak powiedziała, tak zrobiła - na świecie pojawił się kolejny Diesel. 

Tak, zdaję sobie sprawę, że nie mam praw autorskich do tego imienia. Ale kiedy nadajesz dziecku tak niezwykłe imię, czujesz się tak, jakby to było zarezerwowane tylko dla Ciebie, zwłaszcza w bliskim kręgu znajomych. Byłam strasznie wściekła, ale nie mówiłam tego na głos. (...) Amanda dzwoniła do mnie kilka razy, ale nigdy nie oddzwoniłam. Minęły już dwa lata odkąd nie mamy kontaktu - podsumowuje skrzywdzona przyjaciółka.

Myślicie, że gdyby jej przyjaciółka urodziła córkę, nazwałaby ją np. Kierownica i nie byłoby problemu? 

Przeczytaj więcej
Komentarze