Kiedy pogrzeb?

Sekcja zwłok Murańskiego. Prokuratura ujawnia nowe informacje

17.02.2023  18:38
Mateusz Murański - przyczyna śmierci, data pogrzebu
Mateusz Murański - przyczyna śmierci, data pogrzebu Fot: Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Mateusz Murański i nowe informacje o śmierci oraz pogrzebie. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zakończyła sekcję zwłok i wydała ciało rodzinie. Kiedy pogrzeb Mateusza Murańskiego?

Śmierć Mateusza Murańskiego. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku potwierdziła, że działania wokół sekcji zwłok zostały zakończone, a ciało zostało wydane rodzinie. Jak podaje Super Express, oznacza to, że rodzina Mateusza Murańskiego będzie mogła go pożegnać i „wydano zgodę na przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej”. Termin pogrzebu Murańskiego nie jest jeszcze znany.

Mateusz Murański i przyczyna śmierci

Prokuratura potwierdziła, że jak wynika z przeprowadzonej sekcji zwłok 29-latka, bezpośrednia przyczyna śmierci Mateusza Murańskiego to  ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa. Informację w rozmowie z Interią potwierdziła rzecznika prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Grażyna Wawryniuk.

Prokuratura zapowiada, że na razie nie wiadomo co wywołało ostrą niewydolność u Mateusza Murańskiego. Konieczne są dalsze badania histopatologiczne i toksykologiczne.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przekazała mediom:

„Na kolejne pytanie, co było przyczyną tej ostrej niewydolności, odpowiedzą niezbędne dalsze badania histopatologiczne i toksykologiczne. Tak więc, na tym etapie, mamy wstępne wskazanie, co było przyczyną śmierci. Dalsze prace wyjaśnią, co ją spowodowało”

Marcin Najman ma kontrowersyjną teorię na temat śmierci Mateusza Murańskiego. Ujawnił co naprawdę mogło doprowadzić do tragedii w rodzinie Murańskich

Kim był Mateusz Murański?

Mateusz Murański zyskał popularność podczas freak fightów, m.in. dla High Laauge i Fame MMA. Był absolwentem Szkoły Aktorstwa i Musicalu we Wrocławiu. Wystąpił w serialach: "Na sygnale", "Echo serca", "Ojciec Mateusz" i "Lombard. Życie pod zastaw", w którym wcielił się w rolę Adriana "Adka" Barskiego. Zagrał w nominowanym do Oscara filmie Jerzego Skolimowskiego "IO".

Czytaj także