18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kulesza ujawnia

Selekcjoner wybrany. Decyzja PZPN

Wojciech Kozicki
19.09.2023  16:39
Decyzja PZPN. Cezary Kulesza: nowy selekcjoner reprezentacji wybrany
Decyzja PZPN. Cezary Kulesza: nowy selekcjoner reprezentacji wybrany Fot: Beata Zawadzka/East News, Grzegorz Wajda/REPORTER

Polska piłka nożna aż iskrzy od emocji. Kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski? Szef PZPN Cezary Kulesza ogłosił, że decyzja zapadła. Selekcjoner został wybrany - Papszun, Urban czy Probież? Kiedy konferencja prasowa?

We wtorek 19 września odbyło się prezydium związku PZPN. Nowy selekcjoner polskiej reprezentacji wybrany. W PZPN zapadła ostateczna decyzja. Cezary Kulesza w rozmowie z portalem Meczyki.pl potwierdził medialne doniesienia. Nazwisko nowego selekcjonera PZPN ogłosi w środę 20 września na konferencji prasowej.

PZPN: nowy selekcjoner wybrany. Radio ZET: Marek Papszun?

Kto został nowy selekcjonerem reprezentacji? Do tej pory Cezary Kulesza ujawnił jedynie, że jest to Polak, bo nie ma już czasu przed meczami eliminacji do Euro 2024 na wprowadzanie zagranicznego szkoleniowca.

W środę o godz. 10 zbierze się zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej i po dwóch godzinach zatwierdzona kandydatura zostanie przedstawiona. Faworytami są Michał Probierz, Jan Urban oraz trener Rakowa Marek Papszun. Maciej Skorża odmówił PZPN, bo ma stabilną pracę w Japonii.

Papszun nowym selekcjonerem? Trener Rakowa zamiast Santosa

Jak podaje Radio ZET, byli podopieczni Marka Papszuna są pewni, że to on obejmie pieczę nad polskimi piłkarzami.

Cechą charakterystyczną Papszuna, z której słynął w każdym klubie, do jakiego trafiał, była profesjonalizacja wszystkich elementów pracy piłkarza. Odżywiania, regeneracji, treningu, analizy rywala, odpraw czy nawet transportu. Trener był tytanem pracy. Bardzo często wyglądało to tak, że gdy przed treningiem przyjeżdżaliśmy 30-40 minut, trener już tam był. Biegał kółka wokół boiska albo grał w siatkonogę z kierownikiem drużyny. Sławne są już opowieści o tym, jak wcześniej, w Tarchominie, sam jeździł traktorkiem po boisku i je przygotowywał
- opowiedział Marek Lendzion. (radiozet.pl)

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje