18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowy teledysk Dody. Niewinność młodych jeleni [WIDEO]

Redakcja
19.02.2019  13:10
Doda, czyli Dorota Rabczewska i promocja płyty "Dorota". Drugi singiel i teledysk do piosenki "Nie mam dokąd wracać. To hit jak Virgin lub „Nie wolno płakać”?
Doda, czyli Dorota Rabczewska i promocja płyty "Dorota". Drugi singiel i teledysk do piosenki "Nie mam dokąd wracać. To hit jak Virgin lub „Nie wolno płakać”? Fot: Youtube.com/TheDodaTV

Doda powraca. Nowa płyta „Dorota” jest już do kupienia. Ukazał się drugi singiel promujący album. Najpierw Dorota Rabczewska zaprezentowała „Nie wolno płakać”, a teraz „Nie mam dokąd wracać”. Teledysk to nie tylko muzyka, ale też zwierzęta i symbolika. Przy okazji opowiedziała, jaka jest cena robienia teledysków.

Czy Doda powtórzy sukces hitów Virgin tak jak np. "2 bajki" i "Dżaga"? Nowa piosenka „Nie mam dokąd wracać” z płyty „Dorota” i teledysk trafiły na youtube. W 3 dni zdobyły ponad 700 tys. wyświetleń. W sieci pojawiły się porównania do utworu zespołu Hey "Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan".

 

Za muzykę tym razem odpowiadają Arkadiusz Kopera i Arkadiusz Kłusowski. Ten drugi napisał także tekst piosenki Dody.

Teledysk wyreżyserował Konrad Aksinowicz. Wideo zaskakuje… zwierzętami. W teledysku pojawiły się wilk, sowa i jelenie. Wyrzeźbione męskie ciało zaprezentował w klipie Andre Whyte.

Okazuje się, że zwierzęta w teledysku nie znalazły się przypadkowo. Mają one określoną symbolikę.

 

W teledysku bardzo ważną role odgrywa natura: sowa jako symbol mądrości i pogodzenie się z przeszłością, młode jelenie, które są metaforą niewinności i bezpieczeństwa w stadzie, ale też błędów popełnianych przez brak czujności – wytłumaczyła Doda. (pudelek.pl)

Doda wyjaśniła, że wilk w teledysku może być interpretowany jako zło drzemiące w duszy, symbol siły i odwagi. Symbole takie jak spalony las i płonące skrzydła mają być odniesieniem do jej życia. Przyznała jednak, że najbardziej nie lubi nagrywania teledysków, bo oznaczają za małe budżety, brak jedzenia i bardzo ciężką pracę w krótkim czasie.

Doda i nowa piosenka "Nie mam dokąd wracać" - teledysk:

Przeczytaj więcej
Komentarze