18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kiepski koniec serialu?

Zakończenie Kiepskich oburzyło widzów. "Brak szacunku"

Wojciech Kozicki
17.11.2022  09:55
Ostatni odcinek Kiepskich oburzył widzów. "Brak szacunku"
Ostatni odcinek Kiepskich oburzył widzów. "Brak szacunku" Fot: MILOSZ POLOCH/REPORTER/East News

Po ponad 20 latach koniec serialu „Świat według Kiepskich” stał się faktem. Wyemitowano ostatni odcinek. Ostatnia scena wywołała jednak kontrowersje i podzieliła widzów Polsatu. Zakończenie serialu niegodne legendy?

Serial „Świat według Kiepskich” zakończony, Polsat wyemitował ostatni odcinek. Zostały nam tylko kultowe cytaty, piosenki, sceny i odcinki online. Jak zakończył się serial? Co dalej z Ferdkiem, Haliną, Waldusiem i Paździochową? Widzowie w komentarzach mają mieszane uczucia i uważają, że zakończenie serialu nie było godnym zwieńczeniem komediowej sagi o rodzinie Kiepskich.

Koniec Kiepskich, ostatni odcinek i ostatnia scena

16 listopada 2022 roku telewizja Polsat wyemitowała ostatni, 588. odcinek serialu „Świat według Kiepskich”. Zobaczyliśmy Wigilię Dnia Wszystkich Świętych i Ferdka rozmawiającego z głosem z zaświatów.

Ferdek miał wrażenie, że właścicielem głosu jest Walduś, ale nie miał pojęcia skąd go ten głos „niby-Waldusia” dochodzi. Za to Zofia Strzygoń dobrze orientowała się w sytuacji: odnalazła szczelinę w czasoprzestrzeni, przez którą Ferdek mógł przejść w Zaświaty i w Dzień Wszystkich Świętych spotkać się z wszystkimi Kiepskimi, czyli ze swoją zmarłą rodziną – napisał Telemagazyn.

Nie brakuje opinii, że koniec Kiepskich powinien nastąpić już dawno, a ostatni odcinek nie sprostał wymaganiom fanów. Niektórzy piszą nawet, że ostatni odcinek to „brak szacunku dla widzów”. Nie brakuje też osób, które chciałaby, aby Andrzej Grabowski wrócił jako Ferdek Kiepski, ale nie ma na to szans.

Produkcja była już krytykowana za to, że kręciła nowe odcinki, gdy zmarli Ryszard Kotys (Marian Paździoch) i Dariusz Gnatowski (Boczek).

Historia Świata według Kiepskich zakończyła się kiepsko?

Przypomnijmy, pierwszy odcinek perypetii Kiepskich miał swoją premierę 16 marca 1999 roku. Pewna epoka w historii polskiej kultury i rozrywki się zakończyła. Czy doczekamy się jeszcze produkcji równie kultowej co serial „Świat według Kiepskich”?

Wielu widzów zasiadając w środę przed telewizorami liczyło na hołd oddany zmarłym aktorom tworzącym przez lata "Świat według Kiepskich". W styczniu 2021 r. odszedł Ryszard Kotys (Paździoch), wcześniej fani opłakiwali Dariusza Gnatowskiego (Boczek), Bohdana Smolenia (listonosz Edzio) czy Krystynę Feldman (babka Kiepska). Niestety produkcja nie przygotowała żadnego wspomnienia tych uwielbianych aktorów i ich postaci – podsumowuje teleshow.wp.pl.

Czytaj także